Artykuł sponsorowany Zastosowanie hipnoterapii w praktyce terapeutycznej

Zastosowanie hipnoterapii w praktyce terapeutycznej

Hipnoterapia to wbrew obiegowej opinii profesjonalna metoda leczenia osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, stany lękowe, różnego rodzaju fobie itp. Aby zapobiec kwestionowaniu hipnoterapii, jako profesjonalnej gałęzi leczenia, została ona obwarowana odpowiednimi standardami i normami. Uprawnienia hipnoterapeuty może otrzymać lekarz po przejściu odpowiedniego szkolenia, przeprowadzanego przez psychologów klinicznych i psychiatrów.

W ośrodkach psychoterapeutycznych hipnoterapia stosowana jest pomocniczo jako jedna z metod terapii. Jak tłumaczy Ośrodek Leczenia Nerwic i Rozwoju Osobowości OLNIRO hipnoterapia pozwala wprowadzić pacjenta w stan relaksacji, co z kolei otwiera go na sugestie leczenia.

Przy jakich zaburzeniach stosuje się hipnoterapię?

Okazuje się, że hipnoterapia pomaga zwalczyć wiele zaburzeń, m.in.:

  • Nerwice – wielu specjalistów skłania się do metody hipnoterapii w leczeniu nerwicy. Wykorzystuje się dużą sugestywność osób w różnych odmianach nerwicy i programuje się bezpieczeństwo zamiast niebezpieczeństwa, które sam sobie programuje pacjent.
  • Lęki – generowane są przez podświadomość,a tam bezpośrednio hipnoterapia dociera.
  • Hipnoterapia polecana jest w leczeniu niskiego poczucia własnej wartości. Zaburzenie to może przysporzyć wielu kłopotów w życiu – zarówno prywatnym, jak i zawodowym. Terapia za pomocą hipnozy pozwala w krótkim czasie dokonać przewartościowania i odnalezienia swoich ukrytych możliwości.
  • Depresja – to kolejny stan, który można leczyć metodą hipnoterapii. Depresja to poważne zaburzenie którego z pewnością nie powinno się ignorować. Hipnoterapię można wykorzystać jako dodatkową metodę leczenia depresji.

Co ciekawe, hipnoterapia może być sposobem dla pozbycia się szkodliwych nałogów – leczy alkoholizm, wspomaga też osoby chcące rzucić palenie. Hipnoterapia może wspomóc osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy.



Jakie zalety ma terapia za pomocą hipnozy?

Przede wszystkim hipnoterapia jest bezinwazyjna – hipnoterapia nie zobowiązuje w żaden sposób do leczenia farmakologicznego. Oczywiście są stany, kiedy takie leczenie jest konieczne – hipnoterapia działa wtedy wspomagająco i przyspiesza powrót do zdrowia psychicznego.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że terapia hipnozą prowadzona profesjonalnie przez lekarza hipnoterapeutę, nie ma żadnych skutków ubocznych. Jest to naprawdę duży walor – nawet jeżeli wahamy się co do wyboru takiej metody leczenia, informacja, że leczenie nie niesie żadnego zagrożenia może nam pomóc podjąć decyzję.

Głównym zadaniem hipnoterapii jest skuteczne docieranie do podświadomości i dokonywanie tam zmian sprzyjających zdrowieniu. Jeżeli interesuje nas taka forma terapii, warto porozmawiać z psychoterapeutą, który dokładnie wyjaśni jak działa taka terapia i jak może wpłynąć na twoje zdrowie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas