Artykuł sponsorowany Z jakimi objawami o nieznanym nam pochodzeniu warto udać się do psychiatry?

Z jakimi objawami o nieznanym nam pochodzeniu warto udać się do psychiatry?

W codziennym życiu towarzyszy nam szerokie spektrum emocji – smutek, gniew, radość, euforia – pojawiające się w wyniku różnych sytuacji. Przykładowo problemy w domu czy w pracy wywołują stres, który jest naturalną reakcją organizmu. Jednak istnieją również takie przeszkody, z którymi często nie można poradzić sobie samodzielnie. Jakie objawy powinny skłonić do wizyty w gabinecie psychiatry?

Jakie objawy o nieznanym nam pochodzeniu powinny być sygnałem ostrzegawczym?

Znaczny odsetek osób nie ma rozległej wiedzy medycznej, a także nie zawsze potrafi rozpoznać objawy świadczące o postępującym i pogarszającym się stanie psychicznym. Jakie objawy powinny nas zaniepokoić i skłonić do skierowania się na konsultację psychiatryczną? Okoliczności, w których warto pomyśleć o pomocy specjalisty, jest naprawdę wiele. Jedną z nich jest izolacja od rodziny czy znajomych, przy jednoczesnym poczuciu winy, spędzając wolny czas, leżąc w łóżku lub na kanapie. Często osoba doświadczająca takich emocji nie jest w stanie uargumentować i odpowiedzieć na pytanie: dlaczego tak się dzieje? Początkowo można usprawiedliwiać takie zdarzenia chwilowym obniżeniem nastroju. Sygnałem alarmowym powinna być często powtarzająca się izolacja.

Do kolejnych objawów, które osoby chore nie są w stanie określić, skąd pochodzą, zalicza się lęk lub uczucie silnego strachu w trakcie przebywania w miejscach publicznych w tłumie ludzi. Równie niepokojące i skłaniające do konsultacji z psychiatrą z gabinetu psychiatrycznego lek. med. Łukasza Filipowskiego w Rzeszowie powinno być doświadczanie nietypowych doznań zmysłowych, czyli: widzenie zjaw czy osób, poczucie śledzenia i obserwowania, a także słyszenie głosów niesłyszalnych dla innych.

Które objawy świadczące o słabnącym stanie psychicznym są najczęściej bagatelizowane?

Wiele z oznak, które mogą wskazywać na postępujące choroby psychiczne, bywają błędnie powiązane przez osoby chore ze schorzeniami ogólnoustrojowymi. Sprawia to, że na leczenie kierują się do innych specjalistów medycznych, lub nie podejmują terapii w ogóle. Do objawów, z którymi warto udać się do psychiatry, zalicza się: ciągłe zmęczenie, zamartwianie się, nagłe zmiany nastroju, bezsenność czy długoterminowe obniżenie nastroju, a także częste odczuwanie niepokoju i lęku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas