Artykuł sponsorowany M. Bińkowska Lek Med Spec Psychiatra: Jak skutecznie wyleczyć zaburzenia odżywiania?

M. Bińkowska Lek Med Spec Psychiatra: Jak skutecznie wyleczyć zaburzenia odżywiania?

Choć ostatnimi laty coraz więcej mówi się o szkodliwości kreowania w mediach nienaturalnie szczupłych sylwetek kobiet i mężczyzn jako wyznaczników piękna i wzorów do naśladowania — problemy z przyjmowaniem pokarmów od strony psychiatrycznej wciąż istnieją. W przypadku gdy pojawiają się zaburzenia natury psychicznej związane z odżywianiem konieczne jest skorzystanie z pomocy specjalisty np. Lek. Małgorzaty Bińkowskiej.

Na czym polegają zaburzenia odżywiania?

Zaburzenia odżywiania zwykle rozpatrywane są rozpatrywane z punktu widzenia bulimii i anoreksji. Jednak to nie jedyne rodzaje chorób. Ich różnorodność i często niejednoznaczne źródło przyczyn ich występowania sprawiają, że leczeniem powinni zająć się specjaliści, a dokładniej psycholodzy (terapeuci) nierzadko w porozumieniu z psychiatrą. Na terenie Bolesławca leczenie różnego rodzaju zaburzeń można podjąć w gabinecie Lek. Med. Spec. Psychiatra Małgorzaty Bińkowskiej.

Jak pokazują wyniki badań nad osobami, które z tego powodu zgłosiły się na terapię nieprawidłowości w odżywianiu, najbardziej podatne na zachorowanie są osoby, które walczą z niewielkimi otyłościami. Do najczęściej leczonych — poza wymienionymi, zaliczyć można ortoreksję, bigoreksję, kompulsywne objadanie się, czy jadłowstręt. To, co łączy je wszystkie, jak wynika z informacji uzyskanych z gabinetu dr Bińkowskiej w Bolesławcu, która od 1999 roku leczy nie tylko z anoreksji i wspomnianej bulimii, ale także pomaga w walce z depresją i nerwicami — to fakt, że każda jednostka chorobowa skupia się na jedzeniu. To ono zaczyna stale tkwić w centrum zainteresowań pacjenta i wpływa na jego zachowanie.

Jak przebiega proces leczenia zaburzeń odżywiania?

Jak wynika z otrzymanych informacji z ww. gabinetu kluczowe dla całej terapii walki z zaburzeniami odżywiania jest połączenie leczenia u psychiatry z psychoterapią. Ważne jest, aby była ona dobrana właściwie do schorzenia. W zależności od stopnia zaawansowania choroby proces zdrowienia może trwać od kilku tygodni do kilku lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas