Artykuł sponsorowany Wybielanie zębów u dentysty – jakie niesie za sobą korzyści?

Wybielanie zębów u dentysty – jakie niesie za sobą korzyści?

Śnieżnobiały uśmiech od zawsze uważany był za ogromny atut. Niestety nie każdego z nas natura obdarzyła zębami niczym perły. Wiele osób boryka się z licznymi problemami stomatologicznymi, czego konsekwencją często jest nieatrakcyjny kolor zębów. Jeszcze do niedawna na profesjonalne wybielanie zębów mogli pozwolić sobie tylko nieliczni. Obecnie jest to dosyć powszechna praktyka, dostępna dla każdego z nas. Dlaczego warto wybielić zęby u dentysty?

Dentysta czy salon kosmetyczny?

Coraz więcej salonów kosmetycznych oferuje profesjonalne wybielanie zębów w atrakcyjnej cenie. Wielu klientów korzysta z tego typu usług nie zdając sobie sprawy z potencjalnych konsekwencji swojej decyzji. Warto bowiem wiedzieć, że wybielaniu można poddać jedynie w pełni zdrowe zęby. Z tego też względu zabiegi tego typu powinny być wykonywane jedynie w gabinetach stomatologicznych. Mamy wówczas gwarancję, że cały proces odbędzie się w sposób w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Stomatolog dokona najpierw przeglądu jamy ustnej i – o ile nie stwierdzi żadnych nieprawidłowości wymagających leczenia- zaproponuje najlepszą dla pacjenta metodę wybielania. Właściwy zabieg wybielania dentysta poprzedzi zabiegami higienizacyjnymi jamy ustnej takimi jak scaling i piaskowanie, których zadaniem jest dokładne oczyszczenie zębów. Przeprowadzenie higienizacji pozwoli uzyskać lepsze efekty wybielania, a dodatkowo chroni przed chorobami dziąseł i przyzębia.

Jakie metody wybielania stosowane są w gabinetach stomatologicznych?

Jak informuje stomatolog z gabinetu dentystycznego Clident w Gdańsku – najpopularniejszą metodą jest wybielanie zębów lampą. Jest to zabieg prosty, bezpieczny i cechujący się dużą skutecznością. Polega on na naniesieniu na zęby preparatu wybielającego, którego składniki uaktywniają się pod wpływem światła lampy, czego efektem jest widoczne rozjaśnienie kości. Taki zabieg trwa około godziny, a rezultat widoczny jest już po jednej wizycie. Lampa umożliwia wybielenie zębów od 5 do 14 tonów w skali Vita. Pacjenci równie chętnie decydują się na wybielanie metodą nakładkową. W tym celu dentysta przygotowuje nakładki na zęby w oparciu o wycisk stomatologiczny. Nakładki te napełnia się żelem wybielającym i nosi na zębach przez określony czas. Dzięki zastosowaniu tej metody, możemy liczyć na rozjaśnienie zębów do 6 tonów. Niezwykle ważna jest jednak samodyscyplina, gdyż zabieg wybielania przeprowadzamy w domu na własną rękę. Dobre gabinety stomatologiczne oferują również wybielanie zębów martwych, które często zaburzają estetykę całego uśmiechu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas