Artykuł sponsorowany Jakimi sposobami uzupełnia się braki w uzębieniu?

Jakimi sposobami uzupełnia się braki w uzębieniu?

Zdrowe i białe zęby mają znaczenie nie tylko dla walorów estetycznych naszego uśmiechu. Ich stan znacząco wpływa też na cały organizm. Dlatego też należy przestrzegać zasad codziennej higieny jamy ustnej oraz regularnych wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym. Poważnym problemem są ubytki zębowe, które należy natychmiast uzupełniać. Jakie mamy w tym zakresie możliwości?

Metody uzupełniania braków zębowych

Przyczyn ubytków zębowych jest wiele; mogą to być urazy lub też choroby zębów czy dziąseł. Niezależnie od powodów powstawania braki w uzębieniu to problem nie tylko natury estetycznej, ale też zdrowotnej. Jeśli bowiem nie uzupełnimy ubytku, pozostałe zęby z czasem się przesuną, a ich stan ulegnie pogorszeniu. Stomatologia oferuje nam kilka rozwiązań: implanty zębowe, mosty zębowe oraz protezy ruchome. Wybór w każdym przypadku uzależniony jest od potrzeb pacjenta. Jak wyjaśnia klinika dentystyczna Maxdent, najlepszym i najtrwalszym sposobem uzupełnienia braków w uzębieniu są implanty stomatologiczne. O tym jednak w dalszej części tekstu, warto bowiem przybliżyć najpierw dwie pozostałe metody.

Mosty zębowe mogą być wykorzystane w przypadku braku jednego lub kilku zębach. Mocowane są na stałe na zębach pacjenta lub implantach. Wyglądem różnią się nieco od naturalnych zębów i należy wymieniać je co jakiś czas. Protezy ruchome wciąż cieszą się dużą popularnością wśród pacjentów gabinetów stomatologicznych, choć nie są one rozwiązaniem komfortowym. Istnieje przy tym możliwość wyboru między kilkoma rodzajami, wśród których wymienić możemy protezy akrylowe i szkieletowe. Te pierwsze wykorzystamy w sytuacji, gdy występuje całkowite bezzębie lub znaczne ubytki. Natomiast protezy szkieletowe są wygodniejsze od akrylowych i sprawdzą się w przypadku częściej utraty zębów spowodowanej próchnicą lub chorobami przyzębia.

Zalety implantów stomatologicznych

Obecnie coraz większe znaczenie na gruncie stomatologii i uzupełniania braków zębowych zyskuje implantacja. To rozwiązanie zapewnia nie tylko wyższe walory estetyczne, ale też komfort użytkowania oraz trwałość. W przypadku uzębienia prawidłowe funkcjonowanie uzależnione jest od stabilnego mocowania. Implanty zębowe mają postać niedużych, tytanowych śrub wkręcanych w kość żuchwy lub szczęki w miejscu ubytku, które pełnią funkcję korzenia. Dzięki temu wstawiane na implanty zęby wyglądają jak prawdziwe. W miarę upływu czasu powierzchnia implantu zrasta się też z tkanką kostną.

Implanty stomatologiczne to rozwiązanie stałe, co oznacza, że nie istnieje ryzyko wypadnięcia, jak niestety dzieje się w przypadku protezy ruchomej. Ponadto ogromne znaczenie ma też wygoda użytkowania – sztuczne zęby działają jak prawdziwe, nie przedostaje się pod nie jedzenie, nie ruszają się podczas mówienia. Naturalny wygląd podnosi przy tym atrakcyjność naszego uśmiechu i pozwala skutecznie ukryć fakt, że w uzębieniu kiedyś występowały ubytki. Warto dodać również, że wstawienie jednego implantu nie wymaga naruszenia pozostałych zębów, a użycie kilku pozwala na stałe umocować wspomniany już wyżej most.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas