Materiał Partnera W jaki sposób wrastające paznokcie leczy gabinet podologiczny Moje Podo?

W jaki sposób wrastające paznokcie leczy gabinet podologiczny Moje Podo?

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów ze stopami są wrastające paznokcie. Tym mianem określa się stan, kiedy to paznokieć u stopy uszkadza tkankę miękką skóry. Osoba zmagająca się z tym problemem zazwyczaj odczuwa ból, a miejsce to często jest zaczerwienione. Niekiedy wrastanie paznokcia może wywoływać stany zapalne. Leczeniem takich przypadłości zajmują się m.in. podolodzy z gabinetu Moje Podo. W jaki sposób radzą sobie oni z wrastającymi paznokciami?

Jaki mogą być przyczyny wrastania paznokci?

Problem wrastania paznokci u stóp dotyczy wielu z nas. Taka przypadłość ma jednak różne przyczyny. Jak informuje specjalista z gabinetu Moje Podo, jedną z nich może być niepoprawne obcinanie paznokci. Zwykle dotyczy to tego, iż kąciki paznokcia są obcinane zbyt głęboko. Inną przyczyną tego problemu może być noszenie złego obuwia, np. obcasów, lub butów za wąskich w palcach. Pozostałe przyczyny wrastania paznokci to:

 • nadmierne wysychanie i rogowacenie płytki paznokcia,
 • deformacje stóp,
 • brak profilaktyki po zabiegu chirurgicznym,
 • mechaniczne urazy paznokci,
 • nagły przyrost masy ciała,
 • nadwaga,
 • niewłaściwe nawyki higieniczne,
 • uwarunkowania genetyczne.

Do gabinetu podologicznego powinniśmy zgłosić się, gdy odczujemy nawet niewielki ból spowodowany wrastaniem się paznokcia w tkankę miękką skóry. Gdy zlekceważymy ten objaw, może dojść do rozwinięcia stanu zapalnego, a co za tym idzie, będzie pojawiać się ropna wydzielina, a ból będzie większy.

Leczenie wrastających paznokci – jak robią to specjaliści z gabinetu Moje Podo?

Problem wrastających paznokci można leczyć rozmaitymi metodami. Zadaniem podologa jest wybranie najlepszej z nich, a decyzję podejmuje się po rozpoznaniu przypadłości. Wiele gabinetów podologicznych, w tym Moje Podo z Siemiatycz na terenie województwa podlaskiego, którego właścicielką jest Anna Ekonomiuk, stosuje specjalną klamrę. Cały zabieg polega na tym, że najpierw usuwa się część wrastającego paznokcia, a potem zakłada klamrę ortonyksyjną. Ich działanie można porównać do aparatów ortodontycznych, ponieważ głównym celem klamer jest wyprostowanie paznokcia i nadanie mu właściwego toru wzrostu.

Jak informuje specjalista z gabinetu podologicznego Moje Podo, wyróżnia się kilka rodzajów klamer, a czynnikami wpływającymi na to, która z nich zostanie użyta, są:

 • grubość i stan płytki paznokciowej,
 • miejsce wrastania paznokcia,
 • możliwość założenia klamry,
 • czas trwania wrastania paznokcia.

Klamry ortonyksyjne stosowane przez gabinet podologiczny Moje Podo nie przeszkadzają w codziennym życiu ani w uprawianiu sportu. Poza tym pacjenci odczuwają ulgę od razu po ich założeni i wyrastają razem z paznokciem. Ponadto to gwarantują odpowiednią profilaktykę nawrotów po chirurgicznym usunięciu wrastającego paznokcia. Na koniec warto dodać, że klamrę zwykle nosi się od miesiąca do nawet kilku – kilkunastu miesięcy.

Opracowanie:

Moje Podo Anna Ekonomiuk

Siemiatycze , Konopnickiej 14G

 • tel. 518 816 368

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas