Materiał Partnera Kiedy zgłosić się na wizytę w gabinecie podologicznym Moje Podo Anny Ekonomiuk?

Kiedy zgłosić się na wizytę w gabinecie podologicznym Moje Podo Anny Ekonomiuk?

Podolog dba o zdrowie stóp. Podologia natomiast zyskuje coraz więcej klientów. Należy jednak pamiętać, że podolog nie jest lekarzem, ale profesjonalnie pielęgnuje stopy i paznokcie. Czym dokładnie się zajmuje i z jakimi problemami ze stopami poradzi sobie podolog. Kiedy warto się wybrać do gabinetu podologicznego Moje Podo Anny Ekonomiuk w Siemiatyczach?

Kim jest i czym zajmuje się podolog?

Podolodzy kształcą się na studiach kierunkowych lub podyplomowych oraz licznych kursach i szkoleniach. Specjalista ten łączy wiedzę z dziedziny dermatologii, chirurgii, ortopedii, a czasem nawet z zakresu dolegliwości związanych z cukrzycą. Nie jest lekarzem, ale zawsze współpracuje z nimi w doborze odpowiedniej terapii. Podolodzy wykonują różnego rodzaju zabiegi lecznicze i kosmetyczne, w tym profesjonalny pedicure, odpowiednie przycinanie paznokci, usuwanie wrastających paznokci, a także wspomagają leczenie chorób grzybiczych czy innych schorzeń paznokci i stóp. Dzięki swoim kwalifikacjom połączonym z praktycznymi umiejętnościami potrafią skutecznie leczyć dolegliwości stóp. Można przekonać się o tym w gabinecie podologicznym Moje Podo Anny Ekonomiuk znajdującym się w Siemiatyczach w województwie podlaskim. 

Kiedy wybrać się do podologa?

Każdy dyskomfort związany ze stopami warto omówić na wizycie w gabinecie podologicznym, niezależnie od tego, czy jest to ból, trudności w poruszaniu się, czy kwestia czysto estetyczna. Podolog pomoże osobom z problemami ruchowymi. Powinna się z nim skontaktować każda osoba, która ze względu na wiek lub niepełnosprawność, cukrzycę, nadpotliwość, grzybicę lub zapalenie stawów nie jest w stanie zadbać o swoje stopy. Podolog zazwyczaj leczy także wrastające paznokcie i zmiany na płytce paznokcia. Poza tym każdy, kto intensywnie ćwiczy, jest również narażony na choroby stóp. Osoby takie są przeciążone, a obiekty sportowe to miejsca, w których łatwo można nabawić się infekcji. Warto zatem podkreślić, że nie tylko siedzący tryb życia może zagrażać zdrowiu naszych stóp, ale także zbyt intensywne ćwiczenia.

W jakich przypadkach pomoże podolog?

Do gabinetu podologicznego Moje Podo Anny Ekonomiuk w Siemiatyczach warto zgłosić się z problemami zarówno zdrowotnymi, jak i estetycznymi stóp. Będą to między innymi: odciski, modzele, grzybica, wrastające paznokcie, pękające i suche pięty, stopa cukrzycowa lub zmienione chorobowo paznokcie. Warto także umówić się na wizytę profilaktyczną, podczas której można porozmawiać o zdrowiu stóp. Powinny skorzystać z niej osoby, które z wiekiem mają problemy ze stawami lub układem kostnym oraz posiadają deformacje stóp lub palców. W ramach kontrolnego zabiegu podolog przycina paznokcie, przygotowuje je, opiłuje, oczyści oś okołopaznokciową, usunie naskórek z modzeli i wyleczy odciski. Na koniec zaaplikuje preparaty peelingujące i odżywcze. Dla własnego komfortu i pięknego wyglądu stóp warto od czasu do czasu poddać się takim zabiegom.

Opracowanie:

Moje Podo Anna Ekonomiuk

Siemiatycze , Konopnickiej 14G

  • tel. 518 816 368

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas