Materiał Partnera Rękawiczki hybrydowe - zalety używania

Rękawiczki hybrydowe - zalety używania

Obecnie wiele osób poszukuje idealnego rozwiązania w zakresie odzieży ochronnej na dłonie. Głównie wymagania są takie, aby rękawiczki były elastyczne, ale wytrzymałe, nie przyczyniały się do nadmiernej potliwości rąk i nie podrażniały skóry, a także były w atrakcyjnej cenie, jednocześnie dysponując szeregiem certyfikatów poświadczających ich jakość i bezpieczeństwo. Dodatkowym atutem jest biodegradowalność jednorazowego produktu. Czy takie idealne rękawiczki istnieją? Owszem – to rękawiczki hybrydowe marki Mergo.

Ekologiczna alternatywa dla alergików

Rękawiczki hybrydowe marki Mergo to idealna alternatywa dla innych rodzajów jednorazowych rękawiczek: nitrylowych, winylowych i lateksowych. Rękawiczki nitrylowe i winylowe powstają z tworzyw sztucznych i są niebiodegradowalne, natomiast lateks, pomimo iż to surowiec powstały z naturalnego kauczuku, często doprowadza do podrażnień i stanowi materiał potencjalnie alergenny. Rękawiczki hybrydowe powstają z TPE, czyli elastomerowej folii termoplastycznej, szerzej znanej jako syntetyczny kauczuk. W przeciwieństwie do rękawiczek lateksowych nie cechują się tak wysokim potencjałem do generowania podrażnień, a surowiec – choć syntetyczny – nadaje się w 100% do recyklingu.

Cechy rękawiczek hybrydowych

Rękawiczki hybrydowe marki Mergo cechują się wysoką wytrzymałością na czynniki mechaniczne. Nie ulegają łatwo pękaniu dzięki swojej elastyczności – przy nagłym pociągnięciu po prostu się rozciągają. Rękawiczki polimerowe są także odporne na ścieranie, na czynniki atmosferyczne (w tym promieniowanie UV) oraz na działanie substancji tłustych (paliw, smarów, tłuszczy). Nie ulegają hydrolizie, czyli nie rozpadają się pod wpływem działania wody, tak, jak dzieje się to w przypadku m.in. rękawiczek lateksowych, co właśnie przekłada się w głównej mierze na ich potencjał alergenny. Natomiast TPE nie uczula użytkownika, nie doprowadza do podrażnień nawet podczas długotrwałego użytkowania. To wszystko sprawia, że rękawiczki hybrydowe są bezpieczne i zapewniają optymalną ochronę przed zanieczyszczeniami i drobnoustrojami.

Rękawiczki hybrydowe wyróżniają się także ogromnym komfortem użytkowania. Dostępne są w różnych rozmiarach, a ich elastyczność sprawia, że świetnie dopasowują się do kształtu dłoni. Nie zawierają talku ani pudru, ponieważ takie dodatki są zbędne: rękawiczki nie są śliskie i z łatwością można włożyć je na dłonie. W dotyku są delikatne i miękkie, nie posiadają żadnego zapachu ani koloru (zazwyczaj są lekko bielone, ale nadal transparentne). Nie trzeba martwić się o nieprzyjemną potliwość dłoni ani o utratę wrażliwości zmysłu dotyku: rękawiczki hybrydowe to produkt cienki i pozwalający skórze oddychać, jednocześnie będący skuteczną tarczą ochronną przed zagrożeniami z zewnątrz. Dzięki temu wszelkie czynności wymagające użycia rąk użytkownik może wykonywać z równą precyzją, co podczas ich realizowania bez rękawiczek.

Certyfikaty rękawiczek hybrydowych marki Mergo

Rękawiczki hybrydowe marki Mergo pomyślnie przechodzą atesty konieczne do tego, aby móc być sprzedawane jako produkt medyczny. O certyfikatach, jakie posiadają rękawiczki hybrydowe tego producenta, opowiada ekspert z firmy Octoplus z Wrocławia:

Rękawiczki hybrydowe marki Mergo spełniają podstawowe wymagania dla rękawic medycznych, to znaczy normy EN 455-1,2,3,4, które dotyczą rozmaitych cech, jakimi musi wyróżniać się materiał oraz produkt. Normy te poświadczają m.in. nieobecność dziur w gotowym produkcie, nawet tych niewidocznych gołym okiem, a także optymalną wytrzymałość na zrywanie, zadowalające wyniki w zakresie badań trwałości materiału oraz prawidłowe proporcje składników chemicznych występujących w materiale. Rękawiczki hybrydowe posiadają także certyfikat EN ISO 374-5, którego uzyskanie jest poprzedzone pomyślnym przejściem testów: penetracyjnego oraz penetracji wirusowej.

Warto sięgać po rękawiczki hybrydowe wysokiej klasy producentów, którzy dbają także o uzyskanie dodatkowych certyfikatów poświadczających wysoką jakość sprzedawanych produktów. Dodatkowe certyfikaty jakościowe mogą zostać wystawione np. przez firmę Dekra lub TUV.

Zastosowanie rękawiczek hybrydowych

Dzięki ogromnej ilości zalet oraz atrakcyjnej cenie rękawiczek hybrydowych marki Mergo ich zastosowanie jest bardzo szerokie. To produkt medyczny, zatem znajduje zastosowanie wszędzie tam, gdzie konieczne jest przestrzeganie rygorystycznych warunków higieniczno-sanitarnych. Sprawdzą się nie tylko do użytku domowego, zazwyczaj krótkotrwałego, czy do założenia w miejscu publicznym, w tym na zakupach w sklepie. Wykorzystywane są również w codziennej pracy przez profesjonalistów, których dłonie pozostają w kontakcie z rękawiczkami przez długie godziny (oczywiście rękawiczki regularnie są wymieniane na nowe). Z rękawiczek hybrydowych korzystają m.in. salony kosmetyczne i fryzjerskie, a także wszelkie placówki, w których pracownicy mają kontakt z żywnością.

Podziel się