Materiał Partnera Prowadzisz salon kosmetyczny? Lepiej sprawdź, jak dbać o higienę!

Prowadzisz salon kosmetyczny? Lepiej sprawdź, jak dbać o higienę!

U kosmetyczki wykonuje się cały szereg zabiegów, które często przypominają to, co dzieje się w gabinecie lekarskim. Dlatego, podobnie jak w branży medycznej, w salonach kosmetycznych higiena to wartość absolutnie podstawowa. Jeśli nie zostanie utrzymana na najwyższym poziomie, może poważnie szkodzić klientkom i prowadzić do powikłań. Dlatego dziś piszemy o tym, jak należy dbać o higienę w salonie kosmetycznym.

Bezpieczne zabiegi kosmetyczne

Klientki odwiedzają salon kosmetyczny, bo chcą zadbać o swój wygląd i samopoczucie. Jeśli jednak w salonie nie będą panowały odpowiednie warunki, zamiast po wizycie czuć się lepiej i piękniej, możemy borykać się z poważnymi problemami. Na zanieczyszczenia nasze ciało może zareagować jakąś nieprzewidzianą reakcją obronną – zaczerwienieniami, wypryskami, wysypką, albo gorączką. Aby zabiegi kosmetyczne były bezpieczne, muszą być wykonywane w czystości, a także, co bardzo ważne, przy użyciu odpowiednich jednorazowych środków  higieny. Możemy je zamówić na stronie internetowej firmy Aseo Paper Sp. z o.o.

- Dostarczamy produkty higieniczne jednorazowe do hurtowni medycznych, hurtowni motoryzacyjnych, kosmetycznych i higienicznych, hurtowni opakowań, lakierni, myjni, restauracji, gabinetów lekarskich, szkół i szpitali, a także różnego rodzaju biur i firm. Jako dostawca mamy elastyczne podejście do Państwa zamówień – jesteśmy w stanie wysłać każdą ilość produktów lub dostarczyć je własnym transportem – mówi właściciel firmy.

Niezbędne są przede wszystkim wszelkiego rodzaju produkty przeznaczone do dezynfekcji. Potrzebne są też takie podstawowe rzeczy, jak ręczniki jednorazowe czy wygodne dozowniki mydła i substancji dezynfekujących.

Jak u lekarza

Gabinety kosmetyczne powinny poziomem higieny dorównywać medycznym gabinetom zabiegowym. W końcu panujące tam zagrożenia są bardzo podobne. Dlatego też większość urządzeń, które są stosowane do wykonywania zabiegów kosmetycznych powinna być regularnie dezynfekowana lub wymieniana. Ważne jest też, by personel nosił odpowiednią odzież ochronną. Niezbędne są także rękawiczki jednorazowe oraz urządzenia umożliwiające utrzymanie rąk w maksymalnej higienie. Tylko stosując odpowiednie środki do zachowania higieny możemy zapewnić naszym klientkom odpowiednie bezpieczeństwo, które pozwoli na prowadzenie nawet bardziej skomplikowanych zabiegów. Dzięki temu wykonywane przez nas zabiegi będą naprawdę poprawiać ich samopoczucie, bez żadnego ryzyka.

Podziel się