Artykuł sponsorowany Pobyty rehabilitacyjne i zdrowotne nad morzem. Zalety rozwiązania

Pobyty rehabilitacyjne i zdrowotne nad morzem. Zalety rozwiązania

Polskie miejscowości nadmorskie to nie tylko atrakcja dla miłośników spędzania urlopu na plaży, to także bardzo popularny kierunek wakacji dla tych, którzy chcieliby nieco poprawić stan swojego zdrowia. Taką możliwość dają nadmorskie sanatoria, ale także lepsze ośrodki wypoczynkowe. Można w nich skorzystać z wielu zabiegów regeneracyjnych, których działanie jest dodatkowo wzmacniane zdrowym, nadmorskim klimatem.

Dlaczego pobyt nad morzem jest tak korzystny dla zdrowia?

Wiele się mówi o tym, że nadmorski klimat ma bardzo korzystny wpływ dla naszego zdrowia. Czynnikiem, który sprawia, że nadmorskie powietrze ma zdrowotne właściwości jest tzw. aerozol morski, czyli dostające się do powietrza przy uderzeniach fal drobinki wody. W nadmorskim powietrzu jest bardzo dużo jodu. Korzystny wpływ na zdrowie ma również wyższa niż w innych rejonach wilgotność powietrza oraz częstsze zmiany temperatury i ciśnienia. Z tego względu pobyty rehabilitacyjne w hotelu nad morzem zalecane są osobom, które mają problemy i schorzenia układu oddechowego, m.in. chorują na astmę oskrzelową, oraz tym, które mają problemy z niskim ciśnieniem, chorobami skóry oraz chorobą niedoczynności tarczycy. Nadmorskie powietrze i klimat nie do końca będą jednak korzystne dla osób z chorobami serca, nadciśnieniem oraz nadczynnością tarczycy.

Jak wybrać najlepszą lokalizację nad morzem?

Jeżeli chcemy pojechać nad morze z myślą o poprawie stanu swojego zdrowia, warto wybrać takie miejsce, które oprócz kontaktu ze zdrowym nadmorskim powietrzem, zapewni nam również możliwość skorzystania z odpowiednich zabiegów rehabilitacyjnych. Nadmorskie powietrze nie pomoże nam bowiem na wszystkie nasze dolegliwości. Jego wpływ na zdrowie oczywiście jest nie do przecenienia, jednak nasz pobyt zdrowotny czy wręcz rehabilitacyjny, będzie korzystniejszy, jeśli wzbogacimy go o konsultacje z odpowiednimi terapeutami.

Doskonałym miejscem do wyjazdu zdrowotnego nad morzem jest znajdujący się w Gdańsku Sobieszewie Hotel Orle. W tamtejszym hotelowym zakątku SPA goście mogą skorzystać z bardzo wielu zabiegów terapeutycznych: masaży, kinezyterapii czy fizykoterapii. Przeprowadzana jest tam rehabilitacja reumatologiczna chorób zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja pourazowa oraz wad postawy i to zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Tak spędzone wakacje dadzą nam nie tylko wiele radości, ale przede wszystkim odczuwalną poprawę stanu naszego zdrowia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas