Artykuł sponsorowany Fizjoterapeutka Beata Pruszkowska wyjaśnia: czym jest elektroterapia?

Fizjoterapeutka Beata Pruszkowska wyjaśnia: czym jest elektroterapia?

Elektroterapia to metoda lecznicza wykorzystująca właściwości prądu o różnych częstotliwościach w celu łagodzenia dolegliwości bólowych w dyskopatii, schorzeniach zwyrodnieniowych czy rwie kulszowej. Sprawdźmy, co na temat terapii prądem mówi fizjoterapeutka z gabinetu Beaty Pruszkowskiej, oraz jakie rodzaje prądów są wykorzystywane w elektrolecznictwie.

Elektroterapia – wskazania do zabiegów

Terapia prądem ma szerokie spektrum działania i cieszy się dużym zaufaniem zarówno wśród fizjoterapeutów, jak i medyków. Wystarczy kilka zabiegów, aby złagodzić stany zapalne, obniżyć napięcie mięśniowe oraz wyraźnie przyspieszyć przemianę materii. Jak wskazuje specjalistka z gabinetu Beaty Pruszkowskiej zmniejszenie dolegliwości bólowych i ogólna poprawa samopoczucia są dostrzegalne już po pierwszym zabiegu!

Jeżeli cierpisz z powodu przewlekłych bólów kręgosłupa, głowy oraz nerwobóli, bądź doznałeś urazu kończyn, warto skorzystać z możliwości, jakie daje współczesna fizykoterapia. Zabieg elektroleczniczy polega na umieszczeniu silikonowych elektrod na ciele pacjenta, przez które przebiega prąd. W elektroterapii wykorzystuje się prąd stały oraz prądy impulsowe o zmiennych częstotliwościach.

Beata Pruszkowska: prądy w elektroterapii

Elektrolecznictwo może być realizowane z użyciem różnego rodzaju prądów. W gabinecie Beaty Pruszkowskiej stosuje się prądy diadynamiczne, stałe, interferencyjne oraz Tens. Prądy o małej częstotliwości służą do leczenia obrzęków pourazowych i zaburzeń krążenia obwodowego, nerwobóli oraz dolegliwości ze strony kręgosłupa. Prądy stałe, stosowane w zabiegach galwanizacji i jonoforezy, oraz kąpielach elektryczno-wodnych, są wskazane w przypadku przewlekłych zapaleń nerwów oraz choroby zwyrodnieniowej.

Przy zanikach mięśni wykorzystuje się natomiast prąd interferencyjny. Terapia prądami Tens odznacza się dużą skutecznością przy leczeniu ostrych i przewlekłych dolegliwości bólowych. Uwaga! Każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, a prądy dobierane podług konkretnych schorzeń i dolegliwości.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas