Artykuł sponsorowany Odzyskaj zdrowie podczas turnusu rehabilitacyjnego w Domu Ojca Pio w Radawie

Odzyskaj zdrowie podczas turnusu rehabilitacyjnego w Domu Ojca Pio w Radawie

Od 2000 roku Jarosławskie Katolickie Stowarzyszenie Charytatywne im. Św. O. Pio prowadzi w Radawie na Podkarpaciu Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, w tym Ośrodek Profilaktyczno-Rehabilitacyjny. Znany on jest szerzej pod nazwą „Domu Ojca Pio”, a wielu Polaków ceni to miejsce za wyjątkowe turnusy zdrowotne. Opierają się one przede wszystkim na kuracji poprzez zdrowe żywienie oraz na wyjątkowych zabiegach rehabilitacyjnych. Istotne jest również wsparcie duchowe, podążając za naukami Ojca Pio.

Przywracanie zdrowia poprzez żywienie

Dom Ojca Pio jest wyjątkowy na skalę całej Polski, ponieważ oferuje turnusy rehabilitacyjne, w tym te odchudzające oraz oczyszczające organizm. Podczas pobytu w Radawie kuracjusze biorą zatem udział w kuracji przywracającej zdrowie poprzez żywienie. Polega ona na wdrożeniu diety:

  1. owocowo-warzywnej, dzięki której organizm oczyszczany jest z wszelkich toksyn;
  2. makrobiotycznej, opartej na produktach roślinnych, wpływających na regulację masy ciała oraz na dobre samopoczucie.

Prócz tego turnus składa się na spotkania z dietetykami, którzy pomagają wdrożyć m.in. zasady diety Ewy Dąbrowskiej. To dzięki niej szybko można usunąć z organizmu toksyny, odchudzając ciało oraz inwestując w spokój ducha.

Szeroka oferta zabiegów rehabilitacyjnych

Bardzo ważną częścią turnusów rehabilitacyjnych w Domu Ojca Pio, jest seria różnych zabiegów rehabilitacyjnych. Kuracjusze mogą skorzystać z profesjonalnej opieki fizjoterapeuty, który wyznaczy program rehabilitacji. Może uwzględniać on:

  • masaże klasyczne – zabiegi manualne wpływające na mięśnie, stawy, układ kostny i krwionośny, a także na przepływ limfy,
  • aquavibron – suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną,
  • prądy diadynamiczne i nterferencyjne – o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym i rozluźniającym,
  • laseroterapię – leczenie niskoenergetycznym laserem biostymulacyjnym, a także lampami SOLLUX i BIOPTRON (terapia światłem spolaryzowanym oraz naświetlanie promieniami podczerwonymi),
  • ultradźwięki – drgania fal działają kojąco, przeciwbólowo i prozdrowotnie,
  • krioterapię miejscową – leczenie zimnem,
  • magnetoterapię – nowoczesna metoda fizykalna wykorzystywana zarówno w leczeniu (np. obrzęków), jak i w rehabilitacji oraz odnowie biologicznej,
  • jonofereza – łączy w sobie działanie prądu stałego z działaniem naniesionego na powierzchnię skóry preparatu leczniczego.

Uzdrowienie duchowe dzięki naukom Ojca Pio

W Domu Ojca Pio każdy kuracjusz może również zgłębiać nauki Ojca Pio, odzyskując tym samym pogodę ducha, czystość umysłu oraz nadzieję na lepsze jutro. Ośrodek w Radawie zapewnia bowiem miejsce do samodzielnej modlitwy i kontemplacji, a także do łączenia się w duchowej podróży z innymi osobami. Kuracjusze są objęci opieką duchowych przewodników i mogą uczestniczyć w Mszy Świętej, która codziennie odprawiana jest w kaplicy.

Ponadto podczas pobytu organizowane są spotkania literackie czy koncerty muzyczne, kiedy to również można zaznać duchowego wyciszenia oraz oczyszczenia z negatywnych emocji. Organizatorzy turnusów rehabilitacyjnych w Domu Ojca Pio oferują również wycieczki fakultatywne po Podkarpaciu, a także wyjazdy na pływalnię i do saun. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas