Materiał Partnera Czym charakteryzuje się dobre krzesło rehabilitacyjne?

Czym charakteryzuje się dobre krzesło rehabilitacyjne?

Wiele osób prowadzących siedzący tryb życia i pracujących przed komputerem spędza na krześle przy biurku około 8 godzin dziennie. Dłuższe przebywanie na takim krześle powoduje bowiem bóle pleców i może bezpośrednio przyczyniać się do powstawania chorób i urazów kręgosłupa. Aby temu zapobiec, warto zainwestować w odpowiednie krzesło rehabilitacyjne. Czym się ono charakteryzuje?

Jak wybrać odpowiednie krzesło zdrowotne?

Zwykłe krzesła biurowe są nieodpowiednie do siedzenia na nich dłużej niż 3 godziny dziennie. Nie da nam też komfortu i wygody, jakiej nasz organizm potrzebuje. A krzesło rehabilitacyjne ma nie tylko służyć do siedzenia, ale także działać profilaktycznie, dbając o zdrowie i dobry stan naszego kręgosłupa. Dobre krzesło rehabilitacyjne powinno być przede wszystkim zarejestrowanym wyrobem medycznym, a przynajmniej być zaprojektowane przez osoby związane z medycyną, jak na przykład krzesło dr. Jawnego z Centrum Terapii Kręgosłupa z Wrocławia. Technologie wykorzystane do jego produkcji powinny mieć odpowiednie patenty i certyfikaty.

Zanim zdecydujemy się na zakup wybranego modelu krzesła, powinniśmy więc sprawdzić dokładnie kwalifikacje jego producenta do wyrobu tego typu przedmiotów. Zagwarantuje to nam nie tylko bezpieczeństwo długotrwałego użytkowania danego krzesła, ale będzie także gwarancją jego wysokiej jakości. Dobrze przystosowane krzesła zdrowotne powinny wymuszać na ich użytkowniku utrzymanie prawidłowej sylwetki oraz zapobiegać odruchowi garbienia się w trakcie siedzenia. Nie powinny także w żadnym wypadku krępować ruchów użytkownika. Dobrze dobrane krzesło jest w stanie nie tylko poprawić stan naszych placów, ale także zapewnić lepszą koncentrację oraz zmniejszyć zmęczenie podczas pracy.

Dopasowanie do każdego użytkownika

Wysokiej jakości krzesło rehabilitacyjne powinno mieć także możliwość regulacji zarówno swojej wysokości, jak i położenia oparcia i podłokietników. Pozwala to na jego idealne dostosowanie do potrzeb użytkownika oraz dopasowanie do jego wzrostu i sylwetki. Oparcie krzesła powinno być właściwie wyprofilowane oraz posiadać odpowiednie wypukłości odpowiadające anatomicznemu ułożeniu kręgosłupa. Samo siedzisko powinno być dość obszerne i dobrze wyprofilowane. Nie powinno uciskać ani uwierać użytkownika w żadnym miejscu w trakcie siedzenia. Jego przednia część powinna posiadać lekki spadek, dzięki czemu pozwoli na prawidłowe ustawienie ud w trakcie siedzenia. Przy wyborze krzesła rehabilitacyjnego, oprócz samej jego ergonomii, powinniśmy zwrócić także uwagę na materiał, z którego zostały wykonane jego obicia. Powinien być on wysokiej jakości oraz dobrze przepuszczać powietrze. Sama tkanina powinna być miękka i przyjemna w dotyku, a jej wypełnienie pod względem twardości dostosowane do preferencji użytkownika.

Podziel się