Artykuł sponsorowany Leczenie zaburzeń psychicznych w gabinecie psychiatry Małgorzaty Bińkowskiej

Leczenie zaburzeń psychicznych w gabinecie psychiatry Małgorzaty Bińkowskiej

Zaburzenia psychiczne potrafią znacząco wpłynąć na życie pacjenta. Nierzadko stanowią dla niego bezpośrednie zagrożenie, powodując np. myśli samobójcze czy skrajne niedożywienie. W takich sytuacjach kluczowa jest właściwa terapia psychiatryczna. Przeprowadzi ją lek. med. Małgorzata Bińkowska, która prowadzi gabinet w Zgorzelcu i Bolesławcu.

Jakie zaburzenia leczy psychiatra Małgorzata Bińkowska?

Urojenia czy halucynacje to poważny problem, którego nie należy bagatelizować. Są to objawy zaburzeń psychotycznych, których leczeniem zajmuje się psychiatra Małgorzata Bińkowska. To doświadczona specjalistka pomagająca również pacjentom ze zdiagnozowanymi zaburzeniami nastroju. W gabinecie Małgorzaty Bińkowskiej z powodzeniem leczyć można także nerwice różnego rodzaju. Należy przy tym pamiętać, że dla każdego pacjenta terapia ustalana jest indywidualnie.

Do zaburzeń psychicznych doprowadzić może również nadmiar stresu. Szczególnie często dotyka to osób intensywnie pracujących. W takiej sytuacji – nawet przy braku objawów – warto korzystać z usług lek. med. Małgorzaty Bińkowskiej. Zajmuje się ona bowiem nie tylko leczeniem wspomnianych zaburzeń, ale również psychoterapią. Oferta skierowana jest także do pacjentów cierpiących na zaburzenia odżywiania. Są one groźne dla zdrowia i życia, dlatego w tym wypadku nie należy zwlekać z decyzją o wizycie w gabinecie psychiatrycznym Małgorzaty Bińkowskiej. Czym jeszcze zajmuje się ta specjalistka?

Na czym polega psychoterapia integratywna?

Jak sama nazwa wskazuje, psychoterapia integratywna łączy ze sobą różne metody leczenia zaburzeń psychicznych. To nowoczesny sposób walki m.in. z depresją, wspomnianymi już nerwicami i lękami, a także stresem. Taką terapię stosuje Małgorzata Bińkowska, która w swoich działaniach inspirację czerpie z nurtu gestalt, ale też innych sposobów. Jednym z nich jest praca z ciałem, która w psychoterapii somatycznej pozwala na odczuwanie rozluźnienia u pacjenta i tym samym polepszenie jego samopoczucia.

Psychoterapia integratywna to również metoda sprawdzająca się przy leczeniu każdego z wymienionych zaburzeń psychicznych. Wykorzystuje ją jednak stosunkowo niewielu psychiatrów i psychoterapeutów. Z tego właśnie względu warto wybrać Małgorzatę Bińkowską – to specjalistka, która jest w stanie dopasować innowacyjne metody do potrzeb pacjenta i schorzeń, na które cierpi. Dzięki temu pomoc jest znacznie skuteczniejsza. Cała terapia może jednak trwać nawet kilka lat – jest to uzależnione od stopnia zaawansowania konkretnego zaburzenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas