Artykuł sponsorowany Leczenie protetyczne w Centrum Stomatologicznym New-Dent

Leczenie protetyczne w Centrum Stomatologicznym New-Dent

Decydując się na leczenie protetyczne zębów, pacjenci mogą liczyć na szereg korzyści. Z pewnością wspomaga ono ogólne zdrowie i samopoczucie, a także wpływa na jakość życia. CentrumStomatologiczne New-Dent oferuje swoim pacjentom szeroki zakres usług stomatologii protetycznej. Na czym polega leczenie protetyczne i jakie są jego główne zalety? Odpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.

Jakie są wskazania do leczenia protetycznego?

Leczenie protetyczne przeprowadza się w przypadku znacznego zniszczenia zębów własnych lub ich usunięcia. Utrudnione żucie i gryzienie, przesuwanie i przechylanie się zębów oraz zanik kości szczęki to konsekwencje zaniedbania problemu. Leczenie protetyczne, prowadzone w Centrum Stomatologicznym New-Dent, stosowane jest głównie w leczeniu braków zębowych i bezzębia, ale także przy zaburzeniach zwarcia, ubytkach zębów wynikających ze starcia oraz przy schorzeniach stawów skroniowo-żuchwowych. W każdym przypadku wymagane jest stworzenie planu leczenia, które obejmuje również rehabilitację pozabiegową. Zwykle jest to ostatnia faza leczenia protetycznego.

Rodzaje leczenia protetycznego

Jeśli zmagasz się z brakami w uzębieniu, które wpływają zarówno na estetykę Twojego uśmiechu, jak i funkcję żucia, z pomocą przychodzi protetyka. Ta dziedzina stomatologii w dzisiejszych czasach wykorzystuje nowoczesne metody uzupełnienia ubytków, pozwalając zachować piękny uśmiech i poprawić komfort codziennego funkcjonowania. Wśród rodzajów leczenia protetycznego można wyróżnić:

  1. Uzupełnienia protetyczne stałe – są to uzupełnienia, które mają na celu odtworzenie uzębienia pacjenta. Są na stałe umocowane w jamie ustnej i pacjent ich nie zdejmuje. W komforcie użytkowania przypominają własne zęby. Wykonywane są na podstawie wycisków i precyzyjnych pomiarów, mogą występować w postaci koron protetycznych, mostów, licówek i implantów.

  2. Protezy szkieletowe – są to protezy wyjmowane, stosowane w przypadku częściowej utraty zębów, zamocowane na szkielecie wykonanym z metalu lub tworzywa sztucznego. Są wytrzymalsze i trwalsze niż klasyczne protezy akrylowe.

  3. Protezy akrylowe – są to protezy wykonane z akrylu, dostosowane do kształtu i koloru reszty uzębienia pacjenta. Protezy akrylowe są mniej trwałe i komfortowe niż protezy szkieletowe, są za to nieco tańsze oraz łatwiejsze w naprawach w przypadku konieczności modyfikacji.

  4. Protezy elastyczne – to protezy częściowe wykonane z tworzywa sztucznego termoplastycznego, które uzupełniają brakujące zęby. Protezy elastyczne są zazwyczaj mniej trwałe od protez szkieletowych, ale są one bardziej estetyczne ze względu na klamry w kolorze dziąseł lub zębów.

  5. Protezy całkowite – to protezy wyjmowane uzupełniające cały łuk zębowy. Utrzymują się w jamie ustnej na zasadzie dobrego dopasowania do dziąseł i przyssania.

  6. Komfortowa proteza – metoda unieruchamiania protez całkowitych stosowanych w leczeniu bezzębia. Polega na zastosowaniu miniimplantów u pacjentów, u których niemożliwe jest przeprowadzenie klasycznej terapii implantologicznej. Proteza posiada zaczepy mocowane do małych implantów dentystycznych, dzięki czemu zapobiega się wypadaniu protezy i dyskomfortowi podczas śmiechu, mówienia czy jedzenia.

Dziś zaawansowane techniki i stosowane materiały gwarantują skuteczną odbudowę zębów. Pozwalają poprawić estetykę uśmiechu, a także przywracają funkcję żucia w skomplikowanych przypadkach zniszczenia zębów.

Opracowanie:

New-Dent Centrum stomatologiczne Małgorzata Kiernicka

Lublin , Nowowiejskiego 6D

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas