Materiał Partnera Wrastające paznokcie – poznaj przyczynę problemu i sposoby leczenia

Wrastające paznokcie – poznaj przyczynę problemu i sposoby leczenia

Wrastające paznokcie u stóp są jednym z najpopularniejszych problemów podologicznych, czyli związanych ze stopami. Ich leczeniem zajmuje się specjalista w tej dziedzinie, czyli podolog. Sprawdź, jakie są przyczyny wrastania paznokci oraz czy można temu zapobiec. Poznaj metody leczenia tej dolegliwości i dowiedz się, jakie inne schorzenia stóp leczy specjalista podolog.

Przyczyna wrastania paznokci

Przyczyną wrastania paznokci jest zwykle nieodpowiedni sposób ich obcinania. Aby uniknąć tej dolegliwości, warto podczas wykonywania zabiegu skracania paznokci zwrócić uwagę na to, by nie usuwać zbyt dużej ilości płytki z krawędzi paznokcia. Inną przyczyną tej dolegliwości może być także noszenie niedopasowanego – zwykle zbyt wąskiego, obuwia, noszenie butów na wysokim obcasie, a także różnego typu zniekształcenia ortopedyczne bądź urazy, które mają wpływ na zmianę kierunku wzrostu paznokcia.

Dolegliwość ta objawia się dokuczliwym bólem i zaczerwienieniem okolicy. Wrastający paznokieć wbija się w otaczającą go skórę, a spowodowany tym ból, wielu osobom utrudnia normalne chodzenie.

Leczenie wrastających paznokci

Jeśli Twoim problemem jest wrastający paznokieć, dobrą wiadomością jest fakt, że podolog może zakończyć Twoje cierpienie. Najpopularniejszym sposobem leczenia tej dolegliwości jest założenie klamry korygującej. Klamra ta jest niewielkim przyrządem wykonanym z drucików, przeznaczonym do korygowania wzrostu paznokcia. Przyrząd ten delikatnie prostuje płytkę paznokcia i sprawia, że nie rośnie on już pod kątem, a więc nie wbija się w skórę.

Zabieg ten jest bezbolesny, wykonuje się go szybko, czasami jednak wymagane jest wycięcie drażniącego fragmentu płytki i oczyszczenie wałów paznokciowych, co może powodować lekki dyskomfort pacjenta.

Założenie klamry wymaga odpowiedniej wiedzy i umiejętności podologa- możesz wykonać taki zabieg na przykład w Gabinecie Kosmetyczno- Podologicznym " Pani Pazur".

Aby uzyskać stały efekt prostego i zdrowego paznokcia, klamrę korygującą wymieniamy co 4 tygodnie, w zależności od grubości i kondycji płytki paznokciowej. Należy bezzwłocznie stosować się do zaleceń podologa, aby otrzymać 100% sukces w terapii.

Klamra korygująca jest wykonana ze stali chirurgicznej, prawie niewidoczna na paznokciu, nie przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu, a nawet w uprawianiu sportów.

Kiedy udać się do podologa?

Podolog zajmuje się leczeniem i profilaktyką chorób stóp. Nazwa ta wzięła się od greckiego słowa „podo”, oznaczającego stopę. Podologia jest dziedziną łączącą w sobie elementy kosmetologii, dermatologii, fizjoterapii, ortopedii, a także technik zaopatrzenia ortopedycznego. Podolog nie jest lekarzem – zazwyczaj jest to kosmetolog posiadający odpowiednią specjalizację. Posiada jednak szeroką wiedzę w zakresie pielęgnacji stóp oraz diagnozowania i leczenia ich schorzeń.

Podolodzy często współpracują także z innymi specjalistami – np. dermatologiem, chirurgiem lub diabetologiem, co pozwala im na postawienie trafnej diagnozy. Odwiedzając gabinet podologiczny,  możesz więc zostać skierowany na dodatkowe badania, jeśli jakieś objawy zaniepokoją specjalistę.

Poza wrastającymi paznokciami u stóp, do gabinetu podologicznego najczęściej zgłaszają się pacjenci z problemami takimi jak:

  • nadpotliwość,
  • pękające pięty,
  • grzybica stóp,
  • różnego typu deformacje,
  • odciski/modzele,
  • kurzajki,

oraz z wieloma innymi niepokojącymi objawami.

Cieszy fakt, że świadomość pacjentów dotycząca dziedziny, jaką jest podologia rośnie i coraz więcej osób odwiedza gabinety podologiczne. Choroby stop do tej pory były wstydliwym problemem, o którym większość pacjentów nie chciała mówić, jednak powoli się to zmienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas