Artykuł sponsorowany Jak Psycholog Muzyki wspiera w wyzwaniach na drodze artysty?

Jak Psycholog Muzyki wspiera w wyzwaniach na drodze artysty?

Utarło się w społeczeństwie, że ze wsparcia psychologicznego korzystamy w trudnych momentach naszego życia, lub gdy czujemy, że nie robimy czegoś poprawnie. Taka pomoc może nam pomóc poradzić sobie problemami i wypracować skuteczne strategie na radzenie sobie z nimi. Zupełnie innym nurtem psychologii jest wsparcie rozwoju osób ponadprzeciętnych, o wybitnym potencjale. Jak Psychologia Muzyki może pomóc w takiej sytuacji?

Dlaczego warto i kto może skorzystać z konsultacji?

Dlaczego zainteresować się konsultacjami psychologicznymi? Ludzie sztuki zwykle mają wybitną wrażliwość intelektualną, moralną lub estetyczną, co skutkuje mniejszą odpornością psychiczną w trudnych sytuacjach. Obciążeniem jest też zainteresowanie innych i oceny, które, jak wiemy, często mogą być nazbyt krytyczne. Problemy powstają także wtedy, gdy artysta nie kieruje się przyjętymi normami społecznymi i pozostaje w stałym konflikcie z otoczeniem.

Można by wymienić jeszcze sporo przyczyn, przez które osoby wybitne, nie do końca odnajdują się w tzw. normalnym świecie. Ważne dla ich osobistego poczucia szczęścia jest, by umiały sobie z tym radzić.

Konsultacje indywidualne z zakresu psychologii muzyki mogą więc być szczególnie przydatne zawodowym muzykom różnych specjalności, uczniom szkół muzycznych, rodzicom i nauczycielom, studentom oraz kandydatom do szkół i uczelni muzycznych, wszystkim pozostałym zainteresowanym psychologią muzyki. 

Na czym skupiają się konsultacje i terapia

Jakie tematy są poruszane podczas takich spotkań? Można tu wymienić:

  • strategie radzenia sobie z tremą i efektywnego ćwiczenia, 

  • sposoby na zapamiętywanie muzyki koncentrację uwagi,

  •  rozwijanie motywacji,

  •  radzenie sobie z emocjami w momencie sukcesu oraz przy powrocie do codzienności,

  • metody na rywalizację, niską samoocenę, lęki i fobie,

  • profilaktyka zagrożenia uzależnieniami.

Konsultacje z Psychologiem Muzyki Anną Antoniną Nogaj mogą mieć charakter rozmowy na żywo lub online. Doktor cieszy się zaufaniem i dobrą opinią. Jest osobą wysoce wykwalifikowaną i doświadczoną.

Opracowanie:

Anna Antonina Nogaj - Psychologia Muzyki

Bydgoszcz , Chłodna 39

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas