Artykuł sponsorowany Jak przebiega endoskopowa operacja zatok? Postaw na usługi Centrum Medycznego Kwiatowa Andrzej Krzyżaniak!

Jak przebiega endoskopowa operacja zatok? Postaw na usługi Centrum Medycznego Kwiatowa Andrzej Krzyżaniak!

Endoskopowa operacja zatok jest jedną z najnowszych sposobów leczenia nawracającego zapalenia zatok przynosowych. Polega na wprowadzeniu endoskopowej kamery i mikronarzędzi chirurgicznych, dzięki którym lekarz specjalista usuwa zmienioną chorobowo błonę wyścielającą zatoki, tym samym udrażniając je. W tym artykule dowiesz się, co dokładnie warto wiedzieć na temat operacji endoskopowej zatok oraz czemu warto ją wykonać w Centrum Medycznym Kwiatowa.

Przewlekłe zapalenie zatok jako wskazanie do endoskopowej operacji

Zatoki to przestrzenie wypełnione powietrzem, umiejscowione w twarzoczaszce i wyściełane błoną śluzową. Są połączone z jamą nosową, biorąc udział w wentylacji i oczyszczaniu wdychanego powietrza, co może przyczyniać się do zaburzenia ich funkcjonowania. Zapalnie zatok występuje u bardzo wielu osób i jeżeli ma ono podłoże bakteryjne to konieczna jest antybiotykoterapia oraz stosowanie sterydowych środków donosowych. Przy ostrym przebiegu choroby konieczne może okazach się również płukanie nosa specjalnym substancjami, mającymi za zadanie obkurczenie błony śluzowej wyścielającej zatoki.

Zapalenie zatok wiąże się z szeregiem nieprzyjemnych objawów, jak silny ból zatok, głowy, gorączka, uniemożliwione lub utrudnione oddychanie przez nos, a także uczucie niedrożności i „pełnych” dróg oddechowych. Dzieje się tak, ze względu na zatrzymywanie się wydzieliny w jamie zatok. Największy problem dla pacjentów, pojawia się wtedy, kiedy mają oni do czynienia z powtarzającym się lub utrzymującym zapaleniem zatok przynosowych. Wtedy, komiczne jest wykonanie badania endoskopowego i oceny zmienionych chorobowo miejsc zatok.

Endoskopowa operacja zatok – przebieg

Dobrym wyjściem z sytuacji w wielu przepadkach jest wykonanie endoskopowej operacji zatok, która wykonywana jest w znieczuleniu przez doświadczonego lekarza Andrzeja Krzyżaniaka w Centrum Medycznym Kwiatowa. Endoskopowa operacja zatok jest innowacyjnym sposobem leczenia przewlekłego lub nawracającego zapalenia zatok bez konieczności chirurgicznego naruszania wewnętrznych struktur anatomicznych, czyli pacjent nie ma każdych śladów na twarzy po przebytym zabiegu. Dzięki temu, że metoda jest małoinwazyjna, cieszy się dużą popularnością, gdyż pozwala na precyzyjne wykorzystanie mikronarzędzi chirurgicznych i kamery endoskopowej w celu usunięcia nieprawidłowości w błonie śluzowej, co prowadzi do udrożnienia zatok i przyniesienia pacjentowi ogromnej ulgi. Dzięki właściwemu drenażowi zatok, stan zapalny samoistnie ustępuje, a efekty zabiegu utrzymują się  przez długie lata.

Po wykonaniu operacji, przez 48 godzin stosuje się tamponadę nosa, a następnie wykonuje się jego płukanie. Pacjent już po tygodniu może zacząć powoli wracać do swoich codziennych aktywności zawodowych. Zabiegowi mogą poddać się pacjenci, którzy nie chorują na czynne infekcje górnych dróg oddechowych oraz ostrą cukrzycę, a także nie przyjmują leków rozsadzających krew. Na wykonanie endoskopowej operacji zatok warto zdecydować się w Centrum Medyczne Kwiatowa Andrzej Krzyżaniak z Bydgoszczy, gdzie zostanie przeprowadzona dokładna, kompletna i szczegółowa diagnostyka laryngologiczna, a następnie konieczne badania i zabieg, który będzie niemal bezbolesny i szybki. Umożliwia to szybki powrót do zdrowia i uwolnienie się od przewlekłego zapalenia zatok.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas