Artykuł sponsorowany Chcesz przestać palić, ale boisz się, że przytyjesz? Znajdź odpowiednią metodę

Chcesz przestać palić, ale boisz się, że przytyjesz? Znajdź odpowiednią metodę

Jak to jest z tym tyciem?

Spory procent palaczy nie rezygnuje z nałogu właśnie z obawy przed przytyciem. Ich obawy wydają się uzasadnione, ponieważ u dużej grupy osób rezygnujących z nikotyny zaobserwowano przyrost masy ciała. Jakie są przyczyny? Proste. Palenie często zastępuje mniejsze posiłki w ciągu dnia, towarzyszy w trakcie rozmowy, przy kawie, w chwili stresu itd. 

- Rzucenie palenia powoduje uczucie braku "czegoś". Wiele osób radzi sobie z tym brakiem częściej jedząc czy przegryzając coś regularnie. Na efekty nie trzeba długo czekać. Bo o ile papieros to zastrzyk szkodliwych substancji chemicznych, o tyle sklepowe chipsy czy czekoladki to poza porcją chemii i cukrów prostych spora dawka kalorii. - tłumaczy ekspert metody Easyway Allena Carra.

Czy można uniknąć dodatkowych kilogramów?

Każdego nałogu można się pozbyć zastępując go innym. Jeżeli podjadanie zaczyna stanowić zastępczy nawyk dla palenia, warto działać zawczasu. Bez sensu walczyć z jednym szkodliwym przyzwyczajeniem kolejnym niezdrowym. Chęć na papierosa lub przekąskę (o ile nie jest podyktowana realnym głodem) można skutecznie zdusić - wyjść na spacer lub zacząć trenować. Dobrym rozwiązaniem jest przejście na zdrową, pełnowartościową dietę.

Jeżeli brak czasu nie pozwala na samodzielne przygotowywanie posiłków oraz regularną aktywność fizyczną, warto poszukać odpowiedniej metody rzucenia palenia. Nałóg to swojego rodzaju choroba, więc pomoc specjalistów jest jak najbardziej wskazana. Nie ma się co oszukiwać - mało kto jest w stanie samodzielnie rzucić wypracowany latami nawyk.

Metoda Allena Carra

Allen Carr sam przez ponad trzydzieści lat nie potrafił rozstać się z papierosem. W końcu samodzielnie opracował skuteczną i prostą metodę rzucenia palenia, którą poznają dzisiaj pacjenci jego klinik na całym świecie. W czym tkwi jej sekret? Wydaje się to banalnie proste, ale filozofia metody Easyway koncentruje się na tym, dlaczego ludzie palą. Staje tym samym w opozycji do wszystkich metod leczenia, które opierają się na ciągłym przypominaniu o tym, dlaczego nie powinno się palić. 

- Ten sposób wychodzi z założenia, że podstawą w leczeniu jest ustalenie, co tak naprawdę palacz sądzi,  że nałóg mu daje, a następnie pokazanie mu, że to postrzeganie jest fałszywe - tłumaczy ekspert metody Easyway

- Palacze tkwią w nałogu, bo myślą, że jest dla nich źródłem ukojenia, że bez papierosa będą zestresowani, spięci, nie będą cieszyć się życiem, przytyją, przeżyją koszmar zanim wyjdą z nałogu, więc nawet nie ma sensu próbować. To wszystko złudzenia, na których skupia się metoda Easyway. Jej autor, Allen Carr, za pomocą prostych i racjonalnych tez obala je wszystkie. Palacz, który uświadomi sobie ich bezsens dużo chętniej podchodzi do możliwości rzucenia nałogu. Kiedy zrozumie też, że rzucając palenie nic kompletnie nie traci, nie będzie musiał papierosów niczym zastępować, w konsekwencji nie przytyje. - dodaje.

Metoda daje palaczowi pewność, że o ile w pełni zrozumie działanie nikotynowej pułapki i zastosuje się do instrukcji, poradzi sobie ze swoim problemem z łatwością. Metoda Easyway skutecznie walczy z psychicznym uzależnieniem od nikotyny i wewnętrzną potrzebą palenia. Eliminuje tym samym niekorzystne skutki uboczne, czyli stres, ciągły głód i przemęczenie. To doskonały sposób na zaskakująco proste wyjście z nałogu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas