Artykuł sponsorowany Jak polubić ginekologa?

Jak polubić ginekologa?

Ginekolog jest niemal w każdej przychodni. Możemy zapisać się na wizytę bez konieczności posiadania skierowania. Wiemy, że powinniśmy badać się regularnie, a mimo to, odwiedzamy eksperta, kiedy nam coś dolega lub jesteśmy w ciąży. Powinniśmy wiedzieć, że wiele chorób rozwija się podstępnie, więc zgłaszając się do specjalisty na badanie, możemy im zapobiec lub rozpocząć leczenie we wczesnym stadium schorzenia.

Dlaczego unikamy wizyt u ginekologów?

Ginekolog jest jednym z najmniej lubianych lekarzy przez kobiety. Odwiedziny w gabinecie są krępujące, a fotel ginekologiczny, niezbyt przyjaznym miejscem. W dodatku badanie bywa bolesne. To jednak nie zmienia faktu, że jest ono koniecznością, by sprawdzić swoje części intymne i ewentualnie zapobiec rozwojowi poważnej choroby. Do specjalisty nie potrzebujemy skierowania od lekarza rodzinnego. Zamiast unikać wizyt, zapiszmy się na konsultację, by mieć pewność, że jesteśmy zdrowe. Przychodnia Toszecka ma podpisaną umowę z wykwalifikowaną osobą, więc warto zbadać organizm. Dzięki analizie doktor jest w stanie wykryć nowotwór, który niekiedy rozwija się bezobjawowo. Nowotwór we wczesnym stadium można wyleczyć, kiedy jednak rozwinie się, jest niestety za późno. Profilaktyka może przeciwdziałać rozwojowi raka piersi i szyjki macicy. Lekarz zrobi cytologię, USG i na tej podstawie wystawi diagnozę, a w razie choroby, podejmie leczenie.

Czy badanie u ginekologa jest bolesne?

Badanie na fotelu ginekologicznym jest mało przyjemne, ale nie musi być bolesne. Jest jednak jedyną możliwością, by sprawdzić narządy kobiece. Jeśli zachodzi potrzeba, lekarz wykonuje cytologię, czyli pobiera wziernikiem wymaz z pochwy lub próbkę złuszczonego nabłonka szyjki macicy. Sprawdza także piersi pacjentki, czy nie ma guzków. Cytologia jest najważniejszym badaniem profilaktycznym, ponieważ pozwala wykryć zmiany nowotworowe we wczesnym stadium np. szyjki macicy. Ginekolog może również wykonać badanie USG. Analiza jest bezbolesna, kiedy pacjentka jest zdrowa. Dobry lekarz jest bardzo delikatny, więc nie musimy obawiać się bólu. Palcami jednej ręki bada macicę i pochwę, a drugą trzyma na brzuchu pacjentki. Sprawdza wielkość i twardość jajników oraz macicy. Należy regularnie sprawdzać narządy kobiece.

Kiedy warto zasięgnąć rady ginekologa?

Pomoc ginekologa jest potrzebna w każdym wieku, przy nieprawidłowych krwawieniach, ponieważ mogą być objawem groźnych chorób, jak nowotwór macicy czy jajników. Potrzebna jest w takim wypadku pilna i szczegółowa diagnostyka. W momencie stwierdzenia, obfitych, lub zbyt skąpych miesiączek, lub też nieregularnego krwawienia musimy jak najszybciej udać się po pomoc do eksperta. Lekarz pomoże nam także w chorobach piersi. Nowotwór piersi dotyka bardzo wiele kobiet, bez względu na wiek. W przypadku menopauzy, mięśniaków, guzów i torbieli jajników nietrzymanie moczu czy innych dolegliwości zawsze konieczna jest wizyta u specjalisty. Nigdy nie powinniśmy zwlekać, bo im wcześniej przedyskutujemy problem z doktorem i poddamy się badaniom, tym łatwiej przejdziemy chorobę, ponieważ czas odgrywa tu bardzo ważną rolę. Ginekolog jest bardzo ważnym ekspertem, w tej dziedzinie, zawsze będzie starał się nam pomóc. Unikamy kontroli w gabinecie zupełnie niesłusznie. Konsultacja trwa 15-20 minut, więc warto poświęcić ten krótki czas na sprawdzenie narządów rodnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas