Materiał Partnera Wiele zabiegów przeprowadzanych w specjalistycznej poradni rehabilitacyjnej

Wiele zabiegów przeprowadzanych w specjalistycznej poradni rehabilitacyjnej

Szybka rekonwalescencja jest możliwa wyłącznie w przypadku zrealizowania poszczególnych zabiegów rehabilitacyjnych. Warto wykonać je w specjalistycznej poradni, która jest odpowiednio wyposażona i zatrudnia wykwalifikowany personel. Dzięki temu pacjenci realizują ćwiczenia w sposób prawidłowy, co z kolei przyczynia się do szybszego powrotu do zdrowia i możliwości odzyskania pełni sił.

Leczenie światłem i prądem

Po przebytym urazie czy wskutek schorzeń pacjenci przystępują do rehabilitacji. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług placówki dysponującej nowoczesną poradnią rehabilitacyjną. Można w niej realizować poszczególne zabiegi z zakresu światłolecznictwa. Procesy zapalne i reumatyczne stawów czy części miękkich kończyn mogą być dzięki takiej metodzie skutecznie wyeliminowane, podobnie jak nerwobóle lub zespoły bólowe. W tym celu wykorzystuje się specjalne promieniowanie podczerwone, które emitowane jest przez ciała rozgrzane.

Taką metodę rehabilitacji przeprowadza poradnia wchodząca w skład Zespołu Opieki Zdrowotnej. Proponuje ona także efektywną elektroterapię, w której wykorzystuje się prąd stały, ale też prądy małej, średniej i wielkiej częstotliwości. Jest to doskonała metoda na leczenie problematycznych schorzeń, do których zaliczyć można przede wszystkim przewlekłe zapalenia nerwów, a także korzeni i splotów czy nerwobóle. Jakie jeszcze metody rehabilitacji proponuje specjalistyczna poradnia?

Wiele metod rehabilitacji

Jedną z nowoczesnych terapii proponowanych w dobrych poradniach rehabilitacyjnych jest seria zabiegów z użyciem lasera. Wszelkiego rodzaju obrzęki, dolegliwości bólowe czy problemy z prawidłowym przebiegiem procesów hormonalnych to schorzenia kwalifikujące się do laseroterapii. Poradnia rehabilitacyjna znajdująca się w renomowanej placówce medycznej będzie w stanie zaproponować pacjentom także hydroterapię. To tzw. masaże wirowe, które zalecane są osobom cierpiącym na choroby reumatyczne czy związane z układem krążenia. Hydroterapię stosuje się także w sytuacjach, gdy dochodzi do urazów ortopedycznych – dzięki masażom wirowym możliwa jest znacznie szybsza rekonwalescencja.

Leczyć można także zimnem, które świetnie sprawdza się przy występujących zapaleniach mięśni, ścięgien czy stawów. Krioterapia oferowana przez poradnie rehabilitacyjne to metoda rekomendowana również osobom, które borykają się z częstymi krwawieniami z nosa czy pojawiającymi się regularnie krwiakami. W renomowanych poradniach rehabilitacyjnych możliwe jest też skorzystanie ze specjalnych metod fizjoterapii, do których zalicza się kinesiotaping i terapia manualna.

Opracowanie:

Zespół Opieki Zdrowotnej w Swiętej Katarzynie

Święta Katarzyna , Żeromskiego 1

Podziel się