Materiał Partnera Gabinety podologiczne – jaką oferują pomoc?

Gabinety podologiczne – jaką oferują pomoc?

Nie każdy z nas wie, jaką pomoc oferują gabinety podologiczne, których jeszcze kilkanaście lat temu brakowało w Polsce. Dzisiaj takich miejsc oraz specjalistów przybywa, a jest to niesamowicie ważne dla tysięcy Polaków. W gabinetach podologicznych zwalczane są bowiem różnego rodzaju przypadłości stóp, w tym paznokci. Warto przy tym wiedzieć, że oferowane zabiegi nie przypominają tych kosmetologicznych, należy je bowiem traktować, jako terapie lecznicze.

Choroby podologiczne problemem Polaków

Niestety, ale według różnych badań statystycznych, nawet kilka milionów populacji naszego kraju, boryka się lub borykała się w przeszłości, z większymi lub mniejszymi schorzeniami stóp. Choroby te nie tylko wpływają zaś na codzienne samopoczucie i komfort chodzenia, ale także na aspekt psychologiczny. Wielokrotnie bowiem przy poważnych schorzeniach stóp, pacjenci wycofują się z aktywności seksualnej, wstydzą się uczęszczać na basen, czy rozbierania przy innych np. w szkolnych przebieralniach przed zajęciami wychowania fizycznego. Warto bowiem podkreślić, że różnego rodzaju przypadłości m.in. paznokci, to problemy występujące zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Wielokrotnie nie można wiązać ich z nieodpowiednią higieną stóp, ale z urazami, wadami naturalnymi, czy też z zakładaniem nieodpowiedniego obuwia. Walka z chorobami podologicznymi, w warunkach domowych, lub u kosmetyczek, nie jest jednak skuteczna – schorzenia często nawracają. To właśnie dlatego, warto zwrócić uwagę na działalność specjalistów podologów, których w Polsce z roku na rok przybywa.

Przy jakich schorzeniach warto udawać się do podologa?

Podologia to bardzo złożona i szeroka dziedzina, która dotyczy zarówno leczenia schorzeń stóp, jak i profilaktyki zdrowotnej (pedicure SPA oraz masaż relaksacyjny). Wielokrotnie zatem warto udawać się do specjalistów podologów, z takimi „niewielkimi” problemami, jak wysuszona skóra stóp, czy szybkie zmęczenie kończyn i powstawanie obtarć. Jeśli chodzi zaś o poważniejsze przypadłości, mowa przede wszystkim o wzrastających paznokciach, ranach przewlekłych, zakażeniach bakteriologicznych, czy też o wysuszonych piętach i zmianach chorobowych płytki paznokciowej. Pomoc, uzyskać można również w gabinetach podologicznych, w przypadku zerwania paznokcia – dzisiaj ich protetyka oraz rekonstrukcje, są bardzo szybkie, tanie oraz bezbolesne. Dowodem na to są zadowoleni pacjenci praktyki podologicznej Justyny Józefczak z Gabinetu Zdrowych Stóp PODOLIFE. To tam wykorzystywane są nowoczesne narzędzia zabiegowe, a także metodologie lecznicze, pozwalające uzyskać szybki efekt, przy zminimalizowanym dyskomforcie chorego. 

Podziel się