Materiał Partnera Kiedy trzeba zgłosić się do podologa? Opowiada ekspert z Gabinetu Kamila

Kiedy trzeba zgłosić się do podologa? Opowiada ekspert z Gabinetu Kamila

Podolog jest specjalistą zajmującym się chorobami i schorzeniami dotykającymi stopy. Warto zaznaczyć, że nie jest on lekarzem, ale współpracuje z medykami w zakresie zmian patologicznych kończyn dolnych. Korzysta z wiedzy dermatologicznej, chirurgicznej czy diabetologicznej w diagnozowaniu problemów ze stopami. Zawód ten jest również ściśle powiązany z kosmetologią. Wymaga ukończenia studiów wyższych lub specjalistycznych kursów. Kiedy należy udać się do podologa?

Kiedy trzeba iść do podologa?

Wizyta u podologa staje się konieczna wówczas, gdy klient nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie z określonymi schorzeniami za pomocą leczenia lub pielęgnacji. Kamila Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny Wawełczyk Mariola przyjmuje pacjentów, którzy borykają się z problemami takimi jak:

  • Brodawki,
  • Kurzajki,
  • Odciski,
  • Zrogowacenia,
  • Modzele i nagniotki,
  • Wrastające paznokcie,
  • Nadpotliwość stóp,
  • Zmiany kostne (na przykład halluksy),
  • Grzybica stóp i paznokci,
  • Stopa cukrzycowa.

Specjalista-podolog z gabinetu Kamila w Bytomiu zajmuje się również rekonstruowaniem paznokci, wykonywaniem opatrunków czy masażem stóp. Pomaga usunąć poczucie dyskomfortu związane z pękającymi piętami czy przeciążeniem bolesnych miejsc. Ekspert udziela profesjonalnych porad dotyczących świadomej i odpowiedzialnej pielęgnacji oraz uczy, jak zapobiegać poszczególnym schorzeniom. W gabinecie Kamila wykonywane są indywidualne wkładki do butów i ortezy żelowe. Salon przeprowadza też specjalistyczne badania komputerowe.

Jak wygląda wizyta u podologa?

Wizyta u podologa przypomina wizytę u lekarza. Specjaliści z Gabinetu Kamila dzięki doświadczeniu i profesjonalizmowi indywidualnie podchodzą do każdego klienta i na początku przeprowadzają szczegółowy wywiad dotyczący między innymi trybu życia, aktywności fizycznej czy doznanych kontuzji. Kolejnym etapem są badania – podolog sprawdza obciążenie obu stron ciała, przygląda się sposobowi chodzenia pacjenta i obserwuje ewentualne odchylenia postawy. Za pomocą podoskopu specjalista ustala kształt stopy oraz jej wysklepienie, dzięki czemu wie, czy ma do czynienia ze stopą z odpowiednim łukiem, czy płaską.

Kolejne badanie dotyczy stref nacisku na dolną kończynę, co pozwala mu zaprojektować indywidualne wkładki pozwalające na prawidłową pracę ciała. Podolog musi też przeprowadzić test ruchomości poszczególnych stawów, a także ustawienia miednicy. Sprawdza, czy w kończynach występują jakieś osłabienia, przykurcze lub zaniki mięśniowe. Wszystkie te badania mają na celu ustalenie przyczyn problemów ze stopami oraz dobranie odpowiedniej metody ich korygowania.

Opracowanie:

Kamila Gabinet Podologiczno-Kosmetyczny Wawełczyk Mariola

Bytom , Strzelców Bytomskich 340

Podziel się