Materiał Partnera Czym jest plastyka wałów okołopaznokciowych?

Czym jest plastyka wałów okołopaznokciowych?

Problemy związane ze stopami zwykle utrudniają codzienne życie i czynią je mniej komfortowym. Z niektórymi można rozprawić się na dłuższy czas, inne z kolei uporczywie wracają. Jedną ze stosunkowo częstych dolegliwości są wrastające paznokcie. Przyczyny mogą być różne, podobnie jak sposoby radzenia sobie z tym problemem. Jedną z metod stanowi plastyka wałów okołopaznokciowych. Czytaj dalej, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat.

Jakie są przyczyny i objawy wrastających paznokci?

Paznokcie zaczynają wrastać niepostrzeżenie, aż w końcu pojawia się odczuwalny ból i dyskomfort. Powodów może być mnóstwo: od źle dobranego obuwia, przez niewłaściwą pielęgnację, aż po uwarunkowania genetyczne. Czasem paznokcie są także uszkadzane mechanicznie, na przykład w wyniku uderzenia. Na szczęście istnieje szereg sposobów na pozbycie się opisywanego problemu. Jedną z profesjonalnych metod jest plastyka wałów okołopaznokciowych.

Zaleca się ją przede wszystkim wtedy, gdy kłopot wrastających paznokci stale powraca i bardzo trudno się go pozbyć. Kolejnym powodem jest częste pojawianie się stanów zapalnych. Problemy mogą dotyczyć również wałów okołopaznokciowych samych w sobie (przerost, zbliznowacenie, martwica). Dolegliwości tego typu są na tyle zaawansowane, że tylko specjalista jest w stanie pomóc pacjentowi w pozbyciu się ich.

Na czym polega plastyka wałów okołopaznokciowych?

Plastyka wałów okołopaznokciowych to często efektywny sposób na pozbycie się wrastających paznokci oraz ich skutków, ale jak w zasadzie wygląda ten zabieg? Otóż zmienione lub przerośnięte tkanki wokół paznokcia są usuwane. Następnie na operowane miejsce nakłada się szwy oraz opatrunek. Zabieg plastyki wałów okołopaznokciowych przebiega w miejscowym znieczuleniu. Sama operacja trwa z reguły od 30 minut do 1,5 godziny, później należy jednak uważać na palec, tak aby rana mogła się zagoić. Paznokieć wymaga szczególnej ostrożności przez kilka pierwszych dni po zabiegu, następnie warto regularnie kontrolować jego stan. Plastyka wałów okołopaznokciowych jak przeprowadzana na przykład w gabinecie firmy Podologia Gozdowska.

Doświadczony specjalista wykona zabieg sprawnie i efektywnie, a także wskaże pacjentowi zachowania pożądane podczas rekonwalescencji. Często kluczowe jest również regularne stosowanie odpowiednich leków. Dzięki temu palec zagoi się szybciej, a osoba borykająca się dotychczas z problemem wrastających paznokci będzie mogła o nim zapomnieć.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas