Artykuł sponsorowany Centrum Medyczne Suliga – leczenie wrastających paznokci

Centrum Medyczne Suliga – leczenie wrastających paznokci

Wrastający paznokieć, czyli onychokryptoza to uciążliwa przypadłość, która dotyka coraz większą liczbę osób. Polega ona na wrośnięciu płytki paznokcia w skórę, co przyczynia się do uciążliwych dolegliwości bólowych i niejednokrotnie stanu zapalnego. Jeśli zauważysz pierwsze objawy wrastających paznokci – udaj się na konsultację chirurgiczną, gdzie zostanie dobrana odpowiednia metoda leczenia!

Wrastający paznokieć – przyczyny, objawy

Najczęściej mamy do czynienia z wrastającym paznokciem u stopy – szczególnie dużego palca. To on narażony jest na ucisk oraz wbijanie się w bocznych krawędzi w skórę, powodując różne dolegliwości, w tym:

  • dyskomfort i ból w trakcie chodzenia,

  • zaczerwienienie i obrzęk wałów paznokciowych,

  • ropień w okolicy wałów paznokciowych,

  • krwawienie,

  • deformację płytki paznokcia.

U osób z osłabiony układem immunologicznym może dojść do rozwoju infekcji bakteryjnej – wymagającej zastosowania antybiotykoterapii.

Przyczyny wrastających paznokci nie zawsze można jednoznacznie określić, jednak zazwyczaj są to predyspozycje genetyczne, nieprawidłowe obcinanie paznokci i skórek, użytkowanie zbyt ciasnego obuwia, uszkodzenie paznokcia lub paznokcie rurkowate!

Chirurgiczne leczenie wrastającego paznokcia

Jeżeli zauważyłeś u siebie oznaki mogące wskazywać na wrastanie paznokcia – jak najszybciej udaj się na konsultację chirurgiczną, na przykład w Centrum Medycznym Suliga. Tylko specjalista chirurgii ogólnej będzie w stanie dokładnie ocenić stopień zaawansowania choroby oraz zastosować odpowiednie leczenie. Najskuteczniejsze i przynoszące trwałe efekty jest leczenie operacyjne, polegające na usunięciu wrastającej części płytki paznokcia (w nielicznych przypadkach całej płytki) za pomocą skalpela. Zabieg ten nie wymaga hospitalizacji, a dzięki znieczuleniu – jest całkowicie bezbolesny! Można go przeprowadzić nawet w zaawansowanym stadium!

Po zabiegu należy stosować się do wskazówek lekarza prowadzącego, dbać o higienę rany i wyeliminować czynniki, które spowodowały wrastanie paznokcia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas