Artykuł sponsorowany Korekta uszu i powiek w gabinecie doktora Leszka Leszczyńskiego – co warto wiedzieć o tych zabiegach?

Korekta uszu i powiek w gabinecie doktora Leszka Leszczyńskiego – co warto wiedzieć o tych zabiegach?

Korekta uszu to przede wszystkim poprawa małżowin usznych w celu zmniejszenia efektu ich odstawania od głowy. Operacja zmienia kształt, ale może mieć również charakter rekonstrukcyjny. W przypadku powiek usuwa się nadmiar skóry, tkanki podskórnej i tłuszczyku okołogałkowego. Zwiększa się tym samym pole widzenia i poprawia wygląd „zmęczonej twarzy”. Jakie badania trzeba wykonać i jak się przygotować do tych zabiegów?

Korekta powiek – co musisz wiedzieć?

Jeśli zdecydujesz się na zabieg korekty powiek, musisz wiedzieć, co zrobić przed i po jego wykonaniu. Przede wszystkim, zanim chirurg plastyczny przystąpi do pracy, potrzebujesz morfologii krwi, czasu krwawienia i krzepnięcia. Na szczęście nie musisz szukać daleko, jeśli zdecydujesz się na specjalistę chirurga plastyka Leszka Leszczyńskiego. Na terenie kliniki wykonasz wszystkie niezbędne badania przed każdym zabiegiem operacyjnym, nie tylko korekcji powiek. Na szczęście tych nie będzie w tym przypadku wiele, wystarczą te dwa. Co później? Po wszystkim czekają na Ciebie opatrunki ze świetlika, rozcieńczonego kwasu bornego, to przez dwie doby, a przez następne pół roku, będziesz musiał/a nosić okulary przeciwsłoneczne. Oczywiście konieczne będą kontrole pooperacyjne, aby sprawdzić, czy wszystko goi się, jak należy.

Wskazania do zabiegu korekty uszu – przede wszystkim dzieci

Jak to wygląda w przypadku korekcji uszu? Przede wszystkim nie każdy może się na ten zabieg zdecydować, najlepiej, jeśli najbardziej oddalony punkt małżowiny znajduje się w odległości większej niż 2 centymetry od czaszki. Jednak, jeśli uważasz, że uszy Twojego dziecka są odstające, a mimo to ich odległość wynosi na przykład 1,5 centymetra, syn lub córka również mogą skorzystać z tego zabiegu, jednak muszą wyrazić na to chęć. Operację poprawiającą odstające uszy z powodzeniem wykonuje się zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Chrząstki małżowin są wtedy dużo bardziej plastyczne i łatwiejsze w modelowaniu niż u dorosłych, a uszy takich dzieci nie urosną znacząco na przełomie następnych lat.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas