Materiał Partnera Powiększenie piersi – jakie implanty są stosowane?

Powiększenie piersi – jakie implanty są stosowane?

Powiększeniem piersi jest zainteresowanych wiele kobiet. Nie tylko ma to swoje podłoże, w chęci posiadania wymarzonej wielkości i kształtu biustu, ale często uzasadnione jest to różnymi deformacjami, asymetriami, czy naturalnymi „niedociągnięciami”. Sam zabieg pozwala na szybką rekonwalescencję oraz spektakularne efekty. Jego koszty również są coraz bardziej przystępne, a sposób jego wykonania opiera się o dobór odpowiednich implantów do sylwetki pacjentki (kobiety).

Powiększenie piersi – kiedy warto?

Mitem dotyczącym powiększenia piersi jest to, że kobiety wykonują ten zabieg tylko w celach uzyskania większego rozmiaru biusty. Wielokrotnie ma to związek z opadającymi piersiami, asymetrią piersi, różnymi deformacjami sutków, czy też ze zmianą ich wyglądu na skutek porodu, czy wycięcia guza łagodnego (w przypadku rekonstrukcji piersi po mastektomii lub też kwadratektomii, stosuje się inną, bardziej złożoną procedurę chirurgii plastycznej i rekonstrukcyjnej, ściśle powiązaną z uwarunkowaniami leczenia onkologicznego). Powodów jest zatem wiele, a zakres zabiegu, jego zasadność oraz dobór odpowiednich implantów, zawsze dokładnie omawiany jest podczas konsultacji chirurgicznych. W tym celu warto udać się do GABINETÓW LESZCZYŃSKI, gdzie każdego roku  ponad sto kobiet poddaje się zabiegom powiększania, redukcji czy modelowania piersi.

Warto wiedzieć! Kobiety, które cierpią na kompleks asymetrycznych, czy też zbyt małych piersi, mogą zabieg powiększenia wykonać nie tylko dla samej poprawy estetyki, ale również dla swojego komfortu psychicznego. Pozwala to np. na swobodne dobieranie ubrań, czy braku unikania basenów oraz plaż, gdzie zakłada się różne stroje kąpielowe.

Implanty stosowane przy powiększaniu piersi

Przy powiększaniu piersi stosowane są różnego rodzaju implanty, jeśli chodzi o ich kształt, rozmiar, surowiec wykonania, czy nawet jakość! Najczęściej te wyroby medycyny estetycznej, są jednak wykonywane z żelu silikonowego, który osłonięty jest silikonem lub poliuretanem. Producenci implantów określają trwałość implantów, która wynosi od kilkunastu lat aż do gwarancji dożywotniej.W  Klinice Gabinety Leszczyński stosowane są tylko implanty posiadające dożywotnią gwarancją. W obu przypadkach wyróżnia się dwa rodzaje tychże wyrobów. Mowa o implantach okrągłych, które pozwalają na uzyskanie wypełnienia również górnej części piersi, a także o implantach anatomicznych, dających naturalny wygląd opadających piersi w kształcie łzy. Pamiętać przy tym należy o tym, że powiększenie piersi niekiedy wymaga zastosowania również działań związanych z tzw. podciąganiem piersi, a na życzenie pacjentki, można dokonać również korekcji średnicy brodawek. Po zabiegu powiększania piersi pacjentki pozostają w klinice przez dwie doby. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas