Materiał Partnera W czym składować psie odchody?

W czym składować psie odchody?

W każdym mieście– na chodniku czy w parku, spotkać można pojemniki lub stacje z woreczkami na psie odchody. Bez nich mieszkańcy na każdym kroku spotykaliby niemiłe,, niespodzianki’’. Choć pomysłów na składowanie psich odchodów jest mnóstwo, nie każdy jest ich świadomy. Podpowiadamy więc, gdzie wyrzucać takie odpady.

Co mówią przepisy prawne?

W Polsce od kilku lat obowiązuje ustawa mówiąca, że na terenach użytku publicznego pies musi pozostawać pod ciągłym nadzorem właściciela. Ponadto ma on obowiązek, w razie potrzeby, niezwłocznie usunąć psie odchody z trawnika, podwórka, czy drogi w miejscach publicznych. Specjaliści z firmy Asklepios są jednak zdania, że: ,, Rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej, ponieważ niewielu właścicieli czworonogów regularnie sprząta ich odchody’’. Jest to bardzo istotny problem, nie tylko estetyczny, ale również higieniczny i epidemiologiczny. Takie odpady często są siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, które mogą stanowić poważne zagrożenie zdrowotne zarówno dla ludzi, jak i innych zwierząt.

Jakie rozwiązania służą składowaniu psich odchodów?

Jednym z najbardziej wygodnych i popularnych rozwiązań są tak zwane psie stacje. Najczęściej mają one formę pojemnika na odpady połączonego z dystrybutorem specjalnych woreczków. To właśnie w nich należy umieścić resztki po psie. Taki sposób na składowanie psich odchodów jest bardzo powszechny, a stacje spotkać można w wielu dużych parkach i miejscach, które są najczęściej uczęszczane przez czworonogi. Na rynku znajdziemy również dystrybutory oraz śmietniki, które nie są ze sobą połączone. W takim przypadku należy nosić przy sobie odpowiednie woreczki na odpady lub pojemnik specjalnego przeznaczenia, jeśli kosza na śmieci nie ma w pobliżu. Do sprzątania po czworonogu przyda się również łopatka, dzięki której nie trzeba sprzątać odchodów ręcznie.

Czy pozostałości po psie można wrzucić do zwykłego kosza na śmieci?

Choć niewielu posiadaczy psów zdaje sobie z tego sprawę, psie odchody nie są zwykłymi odpadami, które można umieścić w jakimkolwiek śmietniku lub nawet zabrać do domu. Weterynarze i epidemiolodzy są przekonani, że odchody psie, tak samo jak ludzkie, zawierają całe mnóstwo mikroorganizmów, które mogą powodować groźne choroby. Właśnie z tego powodu nie mogą być składowane w pojemnikach zbiorczych, skąd ich cząstki mogłyby zostać przeniesione do domów. Powinny być one umieszczane w koszach jak najbardziej szczelnych i zamykanych od góry, aby nie miały kontaktu z otoczeniem. Psie odchody są również transportowane i utylizowane, dzięki czemu minimalizowane jest masowe zagrożenie epidemiologiczne.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas