Materiał Partnera W jakie akcesoria warto zainwestować, kompletując kocią wyprawkę?

W jakie akcesoria warto zainwestować, kompletując kocią wyprawkę?

Planując powiększenie się naszej rodziny o kota, powinniśmy przygotować dom jak najlepiej na jego przybycie i zakupić kilka przydatnych akcesoriów. Kocia wyprawka powinna zawierać zestaw najpotrzebniejszych rzeczy. Zanim jednak wybierzemy się do sklepu zoologicznego, warto dowiedzieć się, w jaki sposób należy ją skompletować, by zaspokoić potrzeby kota?

Dobrej jakości jedzenie i miska

Dobrze i zdrowo odżywiony kot to szczęśliwy kot. Jedzenie jest istotne przede wszystkim dla zdrowia naszego mruczącego pupila i należy wybierać je odpowiednio do jego zapotrzebowania i wieku. Najlepsza będzie karma wysokomięsna. Z kolei unikać powinniśmy takiej, która zawiera duże ilości zboża i innych węglowodanów. Aby móc nakarmić kota, potrzebna będzie miska. Kupując miski na jedzenie, jak i na wodę do wyboru mamy wiele modeli. Ceramiczne, szklane czy metalowe będą wytrzymałe i łatwe do umycia. Tańszą opcją jest zakup plastikowych misek. Należy jednak pamiętać, że są one mniej higieniczne i wytrzymałe.

Jaką kuwetę i żwirek wybrać?

Pojawienie się kota w domu wiąże się ze zorganizowaniem mu kociej toalety, czyli zakupem kuwety. Powinna więc koniecznie znaleźć się ona na liście niezbędnych akcesoriów dla kotów. W sklepach zoologicznych znajdziemy kuwety w różnych kształtach i kolorach. Możemy zdecydować się na kuwetę odkrytą, która nie zajmuje wiele miejsca, ale niestety nie ogranicza roznoszenia żwirku po domu. Tę funkcję spełni jednak kryta kuwety, która co prawda jest droższe i większa, ale pozwala na zachowanie czystości dookoła niej. To, jaki żwirek wybierzemy, również może okazać się istotne i zależne od kocich, ale również i naszych, upodobań. Na rynku znajdziemy żwirek bentonitowy, drewniany, kukurydziany oraz silikonowy. Każdy z nich posiada swoje wady i zalety.

Co jeszcze warto kupić kotu?

Poza podstawowym wyposażeniem kocią wyprawkę można uzupełnić wieloma innymi elementami. W sklepie zoologicznym Dorada w Sosnowcu chętnie doradzą nam w co jeszcze warto zainwestować, a także podpowiedzą, który z produktów z ich oferty odpowie najlepiej naszym wymaganiom i potrzebom kota. Możemy zdecydować się między innymi na zakup legowiska dla kota. Nie jest to konieczny element jego wyprawki i kot najprawdopodobniej i tak będzie spał tam, gdzie chce, ale dzięki temu będzie miał swoje miejsce.

Przydatny może okazać się także transporter, z którego skorzystamy, udając się na wizytę do weterynarza. W ten sposób zabezpieczymy kota w czasie podróży. Istotnym elementem kociej codzienności jest również zabawa. Warto więc kupić kotu zabawki, aby zaspokoić jego instynkty, potrzebę ruchu i pokonać nudę. Aby odpowiednio dbać o pielęgnację, należy zainwestować również nożyczki do obcinania kocich pazurów. Jeśli zechcemy, żeby w domu pojawił się drapak, możemy popsikać go zwabiającym sprayem, żeby mruczek zrezygnował z drapania innych elementów wyposażenia mieszkania i zaspokajał naturalną potrzebę drapania, korzystając z zakupionego przez nas drapaka. 

Opracowanie:

Dorada Iwan M.

Sosnowiec , Gospodarcza 23

Podziel się