Artykuł sponsorowany Jak ostrzyc psa?

Jak ostrzyc psa?

Każdy właściciel psa wie, że posiadanie takiego pupila to wielka odpowiedzialność. Poza jego karmieniem, zabawą i spacerami, trzeba pamiętać o jego higienie. Regularne kąpiele, czesanie, obcinanie pazurów, to tylko część czynności, które zobowiązujemy się wykonywać, podejmując decyzję o opiece nad czworonogiem. Są to pewne czynności, które dotyczą psów każdej rasy. Niektóre jednak mają specjalne wymagania, takie jak np. strzyżenie.

Jakie psy trzeba strzyc?

Wbrew pozorom, łatwiej odpowiedzieć na pytanie „jakich psów nie powinniśmy strzyc?”. Odpowiadając więc na prostsze pytanie: nie powinniśmy strzyc psów, z podwójną okrywą włosową. Sierść tych psów chroni je przed upałem. W takim wypadku psa należy regularnie trymować . Jest to usuwanie martwej sierści, za pomocą odpowiedniego przyrządu (trymery). Całą resztę psów można i należy strzyc. Należy to jednak również robić w odpowiedni sposób.

W jaki sposób strzyc psy?

Kolejną, bardzo ważną informacją jest minimalna, pozostawiona długość włosa. Wynosi ona 7 mm. Krótsza sierść może nieodpowiednio ochronić psa przed słońcem, czy pasożytami. Jednakże to także jest zależne od rasy psa i typu jego sierści. Przed pierwszym strzyżeniem psa najlepiej skonsultować się ze specjalistą, lub przekazać to zadanie firmie, zajmującej się tym profesjonalnie, jak PARADISE PETHOUSE & SPA, gdzie z pewnością dobrze zajmą się naszym czworonogiem. Istotne jest, aby przed strzyżeniem ustalić stan zdrowotny psa. Od tego też może zależeć, czy w ogóle należy go strzyc. Jeśli już zdecydujemy się na strzyżonko, czas ustalić w jaką fryzurę chcemy ozdobić naszego pupila. Pamiętajmy przy tym, że fryzura ma nie tyle ładnie wyglądać, a (i na to powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę) ma być praktyczna. Strzyżenie psa jest przede wszystkim ważnym elementem dbania o jego kondycję i zdrowie, a także komfort i samopoczucie. Dopiero w następnej kolejności liczą się kwestie wizualne.

Kiedy i jak zacząć?

Psa najlepiej przyzwyczajać do nożyczek od małego. Ze względu na komfort tak i nasz, jak i pupila, strzyżenie warto przeprowadzać regularnie. Niektóre firmy, zajmujące się strzyżeniem i pielęgnacją psów, posiadają w swojej ofercie taką usługę jak pierwszy raz u groomera. Jest to doskonały sposób, aby oswoić swojego małego przyjaciela do wizyt u fryzjerów, dla zwierząt i samych narzędzi, których specjalista, lub my sami będziemy używać. Pierwsze strzyżenie należy przeprowadzić już na przełomie czwartego i piątego miesiąca. Aby ustalić sposób i długość strzyżenia, pomocna może być konsultacja ze specjalistą. Strzyżenie należy powtarzać regularnie, także w okresie zimowym.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas