Materiał Partnera Hotel dla psów – jak wybrać dobry ośrodek na psi urlop?

Hotel dla psów – jak wybrać dobry ośrodek na psi urlop?

Dla właściciela czworonoga wizja dłuższego urlopu jest lekko stresująca, zwłaszcza, kiedy nie można zabrać psa ze sobą. Trzeba wtedy szukać dla niego odpowiedniego miejsca. Idealnie, kiedy mogą zająć się nim osoby, które pies zna. Jednak nie zawsze mamy tyle szczęścia i psa trzeba oddać do hotelu dla psów. Jak znaleźć odpowiedni ośrodek? Na co zawracać uwagę? Sprawdzamy!

Jaki hotel będzie dobry dla mojego psa?

Hotele dla psów dzielą się przede wszystkim na dwa rodzaje: domowe oraz takie, w których są osobne pokoje lub boksy. Wybierając hotel dla psa trzeba patrzeć pod kątem naszego zwierzaka. Ośrodek powinien jak najlepiej odpowiadać jego potrzebom oraz cechom charakteru, jakie przejawia. Co dla jednego psiaka będzie idealną opcją na spędzenie czasu z dala od domu i właścicieli, dla innego będzie kolejnym stresem. Są psy towarzyskie, które świetnie odnajdują się w grupie innych czworonogów, więc dobrze sprawdzi się hotelik domowy gdzie zwierzęta biegają luzem. Psi samotnik lub taki, co lubi spokój lepiej odnajdzie się w hotelu z osobnymi boksami oraz wybiegiem. Hotelik domowy zda egzamin w przypadku zwierząt bardzo związanych z człowiekiem, które łakną kontaktu i pieszczot. Z kolei w przypadku psa przebywającego głównie na podwórku lepszy będzie ośrodek z osobnymi kojcami i wybiegiem będzie lepszym wyjściem. Warto pamiętać o prostej zasadzie: hotel dla psa powinien oferować warunki jak najbardziej zbliżone do domowych.

Hotel dla psa – na co zwracać uwagę?

Poszukiwania zazwyczaj rozpoczynają się w Internecie, bo nie zawsze mamy okazję podpytać znajomych. Dobrym zwyczajem jest przesiewanie opinii przez drobne sito wątpliwości – nigdy nie wiadomo, kto napisał dany komentarz. To, że jakiś inny pies nie odnalazł się w danym miejscu, nie oznacza, że nasz sobie nie poradzi i na odwrót. Poszukiwania warto zawęzić do konkretnej odległości – nie będziemy przecież psa odwozić na drugi koniec Polski. Kiedy już upatrzymy ośrodek, który nam się podoba, dobrym pomysłem jest mała wycieczka, aby go obejrzeć. To idealna okazja, aby zobaczyć czy w hotelu dla psów jest czysto i bezpiecznie. Zwróćmy uwagę, czy kojce są ogrodzone, nie ma nigdzie niepotrzebnych „gratów”, ani wystających elementów, zagrażających zdrowiu psa.

Kolejna ważna kwestia to opieka. Będąc na miejscu warto podpytać o kompetencje opierunków. W idealnym świecie każdy opiekun w hotelu dla psów ma ku temu odpowiednie wykształcenie, jednak w rzeczywistości jest inaczej. W świetle polskiego prawa hotel dla psów może założyć każdy. Na brak certyfikatów można przymknąć oko, jeżeli pracownicy mają doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Behawiorysta na miejscu się przyda, ale każdy pracownik powinien umieć zadbać o bezpieczeństwo podopiecznych i w razie potrzeby np. przerwać psie walki. W Nowym Sączu warto oddać psa do Centrum Szkolenia Psów Obronnych, które jest prowadzone przez osoby z odpowiednią wiedzą oraz z wieloletnim stażem pracy z psami. Dzięki temu mamy pewność, że pupil trafia w dobre ręce.

Będąc na miejscu warto też podpytać o to, czy ośrodek zajmuje się zwierzętami w sposób indywidualny, ile czasu jest na zabawę i na spacery. Pobyt w hotelu powinien być jak najbardziej komfortowy dla psa, a utrzymanie jego codziennej rutyny znanej z domu jest bardzo ważne. Jeżeli nasz podopieczny wymaga dużo uwagi to lepiej go oddać do kameralnego ośrodka, gdzie na jednego opiekunka przypada tylko kilka zwierząt.

Opracowanie:

Podziel się