Artykuł sponsorowany Wykorzystanie technologii druku trójwymiarowego – największe korzyści i zastosowanie

Wykorzystanie technologii druku trójwymiarowego – największe korzyści i zastosowanie

Drukowanie 3D, choć jest technologią stosunkowo świeżą, zdecydowanie zdążyło udowodnić swoją niebagatelną wartość zarówno w przemyśle, jak i w skali nieco mniejszej. Uniwersalność zastosowania powoduje, że mówimy w tym przypadku o technice z największym potencjałem rozwojowym i wiele wskazuje na to, iż druk 3D wkrótce wyprze inne metody. Co konkretnie warto wiedzieć na ten temat?

Drukowanie 3D – czym się charakteryzuje?

Wykorzystanie w procesie produkcji drukarek 3D niesie ze sobą wiele korzyści. Warto jednak skupić się na tych najważniejszych. Po pierwsze, drukowanie 3D zapewnia możliwość stworzenia nawet najbardziej skomplikowanych kształtów geometrycznych, co jest szczególnie przydatne w procesie produkcji niewielkich części składowych konkretnego urządzenia. Po drugie zaś, stawiając na drukowanie trójwymiarowe, inwestorzy zyskują pewność bardzo sprawnego i w zasadzie bezawaryjnego przeprowadzenia całego procesu. Nie bez znaczenia są także kwestie ekonomiczne, które dla tej właśnie technologii, prezentują się z każdej strony doskonale. Wynika to przede wszystkim z niskich kosztów zakupu, związanych z materiałem zasadniczym.

Wszyscy przedsiębiorcy powinni jednak zdawać sobie sprawę z jednej istotnej kwestii. Korzyści te zyskują swój optymalny wymiar jedynie wtedy, kiedy mowa o produkcji elementów pojedynczych lub małych ilościowo serii. Wytwarzanie przemysłowe wciąż opanowane jest przez obróbkę materiałów za pomocą narzędzi skrawających takich jak specjalistyczne maszyny do frezowania CNC. Gdzie zatem druk 3D ma prawo sprawdzić się najlepiej?

Drukowanie 3D – zastosowanie

Z wielu zalet oraz łatwości wdrożenia technologii druku trójwymiarowego do procesów produkcyjnych, zdali sobie sprawę przedstawiciele większości gałęzi przemysłu. Obecnie druk 3D stosowany jest w wytwarzaniu prototypów, części do urządzeń i maszyn, a także w zakresie produkcji niezwykle istotnych elementów do samolotów oraz samochodów. Na wstępie była mowa o tym, iż mamy tutaj do czynienia z technologią rozwojową, czy wręcz rewolucyjną. Stwierdzenie to staje się tym wiarygodniejsze, im bardziej uświadomimy sobie fakt, że z opcji druku 3D z powodzeniem korzysta także branża medyczna. Mowa tutaj oczywiście o druku implantów protetycznych.

Drukarki tego typu nie stanowią jednak jeszcze standardowego elementu wyposażenia gospodarstwa domowego – nawet w przypadku fanów nowinek technicznych. Dlatego właśnie, jeśli zaistnieje sytuacja, w której chcielibyśmy wydrukować coś w sposób przestrzenny, warto udać się to specjalistycznych firm takich jak Dovax. Profesjonalne doradztwo oraz bardzo atrakcyjne ceny, pozwolą każdemu przedsiębiorcy na znacznie elastyczniejsze podejście do wprowadzenia rozwiązań innowacyjnych.  

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas