Materiał Partnera Jakie zalety ma druk 3D?

Jakie zalety ma druk 3D?

Drukowanie 3D to stosunkowo nowy wynalazek, który we współczesnym przemyśle stawia dopiero swoje pierwsze kroki. I choć druk 3D jest coraz częściej wykorzystywany przez przedsiębiorców, wiele osób nadal nie zna jego licznych zalet. Jakie korzyści daje możliwość drukowania 3D i gdzie możesz skorzystać z tego typu usługi? Czy warto mieć swoją drukarkę, czy lepszym wyjściem jest korzystanie z usług zewnętrznych firm?

Faworyt w produkcji pojedynczych detali

Drukowanie 3D jest szczególnie lubiane przez przedsiębiorców, którzy muszą stworzyć pojedyncze detale i uruchomienie całej linii produkcyjnej byłoby nieopłacalne. Bardzo często ma to miejsce w mniejszych zakładach produkcyjnych. Koszty wydrukowania pojedynczego detalu są o wiele niższe niż w przypadku wyprodukowania go przy pomocy innych maszyn np. wtryskarek. Na drukarce 3D można wydrukować również elementy próbne, aby przed ustawieniem linii produkcyjnej sprawdzić, jak będzie wyglądał przedmiot w rzeczywistości i czy jego parametry będą wystarczające w określonym przypadku. Pozwala to uniknąć wielu błędów.

Precyzja w każdym calu

Jedną z ogromnych zalet drukowania 3D jest jego precyzja. Już na etapie projektu ma się wpływ na każdy, nawet najmniejszy szczegół. Co więcej, drukowany przedmiot można w dowolny sposób modyfikować, aby osiągnąć zadowalający efekt. W przypadku masowej produkcji jest to niemożliwe i jakiekolwiek niedociągnięcia mogą narazić przedsiębiorstwo na kolosalne straty finansowe. Drukowanie 3D to zaawansowana technologia, dzięki której produkcja elementów wykonanych z tworzyw sztucznych została wzniesiona na o wiele wyższy poziom. Zastosowanie drukarek 3D można uznać za jeden z kluczowych wynalazków XXI wieku. Dotychczas produkcja drobnych detali o bardzo skomplikowanej budowie było trudne, a w wielu przypadkach niezwykle kosztowne i wręcz niemożliwe do zrealizowania. Przy pomocy drukarek 3D można stworzyć nawet najbardziej skomplikowane elementy.

Gdzie drukować?

Minusem drukarek 3D jest ich stosunkowo wysoka cena. Jeśli drukarka nie jest niezbędna w firmie, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług zewnętrznych firm np. Druk 3D, której siedziba mieści się w Krakowie. Koszty drukowania pojedynczych detali są niskie, a stała współpraca z klientem sprawia, że ma on wpływ na drukowane elementy na każdym etapie ich tworzenia – od wykonania projektu po jego realizację. Plusem korzystania z usług profesjonalnych firm jest ogromna wiedza pracowników oraz ich doświadczenie. Zaprojektowanie i wykonanie skomplikowanych detali to dla osoby niedoświadczonej ogromne wyzwanie. Decydując się na usługi specjalistów można mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane szybko, precyzyjnie i zgodnie z oczekiwaniami klienta.  

Opracowanie:

Druk 3D na zamówienie

Kraków , Kaczorówka 1A lok. 26

Podziel się