Materiał Partnera Właściwa firma pogrzebowa, czyli jaka?

Właściwa firma pogrzebowa, czyli jaka?

Śmierć bliskiej nam osoby to zawsze szok i coś, na co nie jesteśmy do końca przygotowani. Nawet, jeśli dana osoba chorowała, gdzieś w sercu zawsze tli się nadzieja na wyzdrowienie, przeżycie kolejnych dni, miesięcy, lat. Niestety przychodzi ten moment, gdy musimy pogodzić się z zaistniałą sytuacją i zająć pożegnaniem oraz pogrzebem. Jak wybrać odpowiednią firmę pogrzebową? Na co zwrócić uwagę i o co zapytać w trakcie pierwszego spotkania?

W przypadku śmierci najbliższej osoby warto skorzystać z profesjonalnego zakładu, który świadczy kompleksowe usługi pochówku. Zakład pogrzebowy, którego właścicielem jest pan Marek Tymanowski, istnieje już wielu lat i dzięki zdobytemu doświadczeniu pomaga przejść przez ten proces oferując komfort i odpowiednie podejście do klienta. Zdajemy sobie sprawę, że są to trudne chwile dla każdego i dlatego przy minimum formalności zajmujemy się całym procesem odciążając osoby w żałobie. Na co zwrócić uwagę decydując się na wybór odpowiedniego zakładu pogrzebowego?

Lokalizacja zakładu oraz zaplecze

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na zakład pogrzebowy znajdujący się w bliskiej lokalizacji. Ma to ważny aspekt psychologiczny, pozwala zaoszczędzić czas na dojazdy oraz eliminuje ewentualne problemy organizacyjnie. Skraca czas potrzebny na podjęcie pierwszych kroków w organizacji pochówku. Jednocześnie pracownicy zakładów w określonej lokalizacji znają specyfikę urzędów, pod które podlega dane osiedle i o wiele szybciej zajmą się zdobyciem wszelkich zezwoleń i zaświadczeń. Oczywiście ważne są również opinie o usługach danego zakładu, ale trzeba mieć na uwadze, że jest to bardzo subiektywne odczucie osób korzystających z usług pogrzebowych. Bardzo ważnym elementem świadczenia tego typu usług jest również transport zwłok. Ma to szczególne znaczenie, jeśli zgon nastąpił poza miejscem zamieszkania czy poza granicami kraju. Nasz zakład pogrzebowy oferuje usługę transportu krajowego i międzynarodowego zwłok oraz całodobowy przewóz zmarłych z domów do chłodni. Mogą być Państwo pewni, że ten etap przygotowania do pogrzebu przebiegnie sprawnie, terminowo i z poszanowaniem godności zmarłego.

Dodatkowe usługi i oprawa

Przygotowując się do tego trudnego momentu warto wziąć pod uwagę możliwość skorzystania z dodatkowych usług zakładu pogrzebowego i sprawdzić, które z nich są już w cenie pochówku a za które należy dopłacić. To ważny moment, jeśli później nie chcemy poczuć się niemile zaskoczonymi. Nasz zakład oferuje załatwianie wszelkich formalności w ZUS i KRUS, własną chłodnię, szeroki wybór trumien i urn oraz tabliczek na trumnę lub urnę, wieńce i wiązanki pogrzebowe, znicze, bukiety na trumnę lub urnę gratis, oprawę muzyczną pogrzebów oraz ubiory żałobne. Zajmujemy się również ekshumacją zwłok oraz kremacją. Pomagamy w organizowaniu pogrzebów katolickich oraz innych wyznań religijnych. Niech to ostatnie pożegnanie będzie godne bliskiej nam osoby!

Opracowanie:

Zakład pogrzebowy Marek Tymanowski

Sulejów , Cmentarna 12

Podziel się