Materiał Partnera Na czym polega przygotowanie ciała do pogrzebu?

Na czym polega przygotowanie ciała do pogrzebu?

Odpowiednie przygotowanie zwłok do pogrzebu jest wyrazem szacunku do zmarłej osoby. Powinno być ono wykonane z należytą starannością, przez profesjonalistów. Domy pogrzebowe dbają o to, by zmarli wyglądali tak dobrze, jak to jest możliwe. Długa i wyczerpująca choroba lub ciężki wypadek mogą zniekształcić ciało, jednak dzięki fachowcom możemy jeszcze raz, na chwilę, odtworzyć znany nam wygląd bliskiej osoby.

Przygotowanie zwłok do pogrzeb

Przygotowanie ciała do pochówku rozpoczyna toaleta pośmiertna. Są to wszystkie zabiegi, które mają na celu umycie i dezynfekcję zwłok. Jeśli ciało jest po wypadku, należy usunąć z niego wszelkie przedmioty, które mogły pozostać po tym niefortunnym wydarzeniu. Ciało należy również zabezpieczyć, czyli założyć blokady, odgazować, zamknąć oczy i usta.

 Po tym wstępnym przygotowaniu następuje ubieranie zwłok oraz tanatokosmetyka, czyli korekta wizerunku z pomocą specjalistycznych środków. Kosmetyka zwłok ma na celu poprawienie kolorytu skóry i zamaskowanie objawów choroby, która dotknęła zmarłego. Decyzja o ubiorze należy do rodziny, należy jednak pamiętać, aby odzież zasłaniała mankamenty i urazy ciała. Jeśli rodzina sobie tego życzy, zmarłemu można wykonać pełny makijaż, manicure oraz ułożyć fryzurę zgodnie ze wskazówkami bliskich.

 Odpowiednim przygotowaniem ciała zmarłego zajmują się domy pogrzebowe takie jak Sacrum Kompleksowe usługi pogrzebowe.

 Rekonstrukcja zwłok

Wypadki potrafią niespodziewanie odebrać życie. Po niektórych wypadkach ciała potrafią być bardzo zmasakrowane. Co można wtedy zrobić? Z pomocą spieszy tzw. rekonstrukcja zwłok, zwana inaczej tanatoplastyką. Polega ona na uzupełnieniu ubytków w ciele lub całkowitej rekonstrukcji ciała do stanu przed nieszczęśliwym zdarzeniem.

 Profesjonalny dom pogrzebowy

Śmierć zawsze jest przytłaczającym wydarzeniem, zwłaszcza jeśli nadchodzi nagle. Rodzina zmarłego zmaga się z ogromem smutku i cierpienia, ciąży też na niej obowiązek zapewnienia godnego pochówku. Dlatego w tym trudnym czasie przyda się wsparcie wyrozumiałych pracowników domu pogrzebowego Sacrum Kompleksowe usługi pogrzebowe.

 Sacrum od wielu lat realizuje usługi pogrzebowe. Dzięki bogatemu doświadczeniu, świadczy swoje usługi na najwyższym poziomie, wykazując się otwartością na indywidualne potrzeby klientów. Zakład pogrzebowy zajmuje się kompleksową organizacją pogrzebu - od załatwienia formalności, przez transport i przygotowania zwłok, do organizacji styp. Wszystkim działaniom Sacrum przyświeca dewiza „godnie, solidnie, z szacunkiem”.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas