Artykuł sponsorowany Ważne informacje na temat decyzji środowiskowych

Ważne informacje na temat decyzji środowiskowych

Przemysł w Polsce i na świecie ciągle rozwija się. W związku z tym budowane są wciąż nowe fabryki i duże firmy, których działalność ma jednak negatywny wpływ na środowisko naturalne. Z uwagi na ten fakt coraz większą uwagę przykłada się w ostatnim czasie do ochrony środowiska realizowanej m.in. poprzez tworzenie tak zwanych decyzji środowiskowych. Co warto wiedzieć na ich temat? Czym jest decyzja środowiskowa? Jak wygląda postępowanie w sprawie jej wydania? Zapraszamy do lektury.

Czym jest decyzja środowiskowa?

Decyzja środowiskowa to inaczej rzecz ujmując, decyzja administracyjna, w której zostaje wydana zgoda na przeprowadzenie przedsięwzięć ze względu na środowiskowe uwarunkowanie. Taki dokument zostaje wydany w sytuacji, gdy mamy do czynienia z projektami w przypadku, w którym istnieje podejrzenie lub pewność, iż mogą one wywierać znaczący wpływ na środowisko naturalne. Co mają na celu decyzje środowiskowe? Otóż, ich celem jest redukcja negatywnego wpływu wspomnianych projektów na otoczenie.

Jeśli chodzi o to, co powinno się znaleźć w decyzji środowiskowej, to należy tu przede wszystkim wymienić rodzaj i miejsce realizacji danego przedsięwzięcia, warunki wykorzystania obszaru pod czas budowy, eksploatacji oraz użytkowania, jak również wymogi dotyczące ochrony środowiska, które muszą zostać uwzględnione przy planowaniu projektu, a także szereg instrukcji odnoszących się do przeciwdziałania groźnym awariom przemysłowym.

Jak wygląda postępowanie w sprawie wydania decyzji środowiskowej?

Jeśli chodzi o rozpoczęcie postępowania w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, to odpowiedzialny za nie jest inwestor podejmujący się realizacji danego przedsięwzięcia, który musi złożyć odpowiedni wniosek, jak również przygotować potrzebną dokumentację. Należy ją także złożyć do właściwych organów administracji. We wniosku dotyczącym rozpoczęcia postępowania w sprawie decyzji środowiskowej trzeba zamieścić adres i nazwę wnioskodawcy, jego podpis, jak również dane dotyczące planowanego przedsięwzięcia. Gotowe szablony takich wniosków są dostępne na wielu stronach internetowych gmin. Tego typu wniosek można także złożyć internetowo za pośrednictwem specjalnej platformy e-PUAP.

Jeśli potrzebują Państwo wykonania decyzji środowiskowej, to polecamy zgłosić się do sprawdzonej firmy Studio Opracowań Przyrodniczych Krzysztof Kajzer, która oferuje tego typu usługi zarówno inwestorom prywatnym, biurom projektowym, inwestorom z sektora przedsiębiorstw, organom administracji publicznej, biurom architektonicznym, biurom urbanistyczno-planistycznych oraz osobom fizycznym planującym budowę.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas