Materiał Partnera Sprzątanie po remoncie. Jak poradzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami?

Sprzątanie po remoncie. Jak poradzić sobie z uciążliwymi zabrudzeniami?

Upragniony remont dobiegł końca, ale pozostało jeszcze sprzątanie, które jest konieczne do uzyskania oczekiwanego efektu i kolejnym krokiem do aranżowania odnowionego wnętrza. Zanim jednak powiesimy na ścianach rodzinne zdjęcia, w szafie zawiesimy ulubione ubrania, a na wygodnej kanapie wypijemy popołudniową kawę, czeka nas długi i żmudny proces mycia okien, podłóg, usuwania pyłu i kurzu. Jak skutecznie usuwać zabrudzenia powstałe po remoncie?

Wszechobecny kurz i pył

Bez względu na to, czy remont dotyczył jednego pomieszczenia czy kilku, sprzątanie zazwyczaj odbywa się w całym domu. Kurz i pył szybko się rozprzestrzeniają i nawet nowoczesne specjalistyczne metody nie są w stanie całkowicie wyeliminować wytwarzanych podczas szpachlowania czy docinania płytek zanieczyszczeń i osadów. Często zdarza się również tak, że mimo remontu cała rodzina użytkuje resztę przestrzeni, gdyż nie ma możliwości opuszczenia domu czy mieszkania. W takich przypadkach skutki remontu roznoszone są na inne pokoje. Podobnie jest, gdy odnawiana jest otwarta kuchnia połączona z salonem lub korytarz. To newralgiczne miejsca, których nie da się w pełni zabezpieczyć. Jak mówią specjaliści z firmy Rutkowscy Dbają o Czystość, po skończonych pracach, należy najpierw uporać się z pozostałymi materiałami, foliami czy zbędnymi narzędziami, takimi jak drabina czy pędzle i wałki. Umożliwi to ocenę stopnia zabrudzeń oraz dobór odpowiednich metod sprzątania. Dodatkowo trzeba pamiętać, żeby wszelkie mycie powierzchni z użyciem wody, poprzedzone było pozbyciem się kurzu, czyli tak zwane suche sprzątanie.


Sprzątanie krok po kroku

Czynności mające na celu doprowadzenie mieszkania czy domu po remoncie do stanu użyteczności opierają się na kilku zasadach, których kolejność warto zachowań. Jedna z nich to sprzątanie od góry do dołu. W ten sposób ograniczymy wysiłek, gdyż nie zabrudzimy sobie wyczyszczonych już powierzchni. Chodzi tu przede wszystkim o rozpoczęcie czynności od sufitu i stopniowe przechodzenie w niższe partie, czyli lampy, górna część mebli, jeśli nie udało się nam ich przestawić w inne, nieremontowane miejsce, a także okna, na których zazwyczaj dość mocno widoczne są ślady tynków, gładzi czy farby. W tym przypadku warto skorzystać z kompleksowych usług firm sprzątających, takich jak Rutkowscy Dbają o Czystość. Oprócz mycia okien zajmą się wyczyszczeniem uporczywych plam na podłodze w zależności od jej rodzaju. Dobór odpowiednich detergentów oraz profesjonalny sprzęt, czyli ściereczki do różnych powierzchni, wiadra i mopy, to niezbędne narzędzia podczas sprzątania. Oprócz tych oczywistych miejsc, dotrzeć trzeba również do parapetów, grzejników, listw przypodłogowych, czy wnęk, w których może gromadzić się biały pył. Jego nadmiar niestety będzie sukcesywnie się pojawiał, psując efekty sprzątania. Wysiłek włożony w sprzątanie po remoncie z pewnością zaprocentuje. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas