Materiał Partnera Co można wyczyścić w pralni chemicznej?

Co można wyczyścić w pralni chemicznej?

Oddanie ubrań do pralni to wciąż rozwiązanie zyskujące zwolenników w Polsce. W takich punktach można jednak wyczyścić nie tylko nasze ulubione elementy garderoby, ale też inne tkaniny. To duże udogodnienie np. w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie nietypowego prania wykonać we własnym zakresie. Jak zatem wygląda kompletna oferta sprawdzonych pralni chemicznych?

Czy pranie chemiczne jest bezpieczne dla odzieży?

Zastosowanie silnie chemicznych detergentów do czyszczenia ubrań nadal budzi u niektórych osób spore wątpliwości. Całkowicie niesłusznie – środki tego typu użyte przez profesjonalistów w nowoczesnych pralniach są bowiem całkowicie bezpieczne dla tkanin. Nie niszczą ich, zapewniając jednocześnie usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń, przywrócenie głębokiego koloru ubrań oraz ich świeży zapach. Pranie chemiczne jest zatem bezpieczne dla odzieży, ale nie tylko.

Użycie chemicznych środków sprawdzi się również przy praniu tkanin delikatnych, takich jak np. firany. Można je dodatkowo poddać maglowaniu, czego podejmie się pralnia chemiczna, której właścicielem jest Grzegorz Piasecki. W prowadzonym przez niego punkcie firany i zasłony są prane oraz maglowane z należytą starannością, co przekłada się na ich doskonały wygląd i brak zagnieceń czy zniszczeń po czyszczeniu. Do pralni chemicznej można zatem oddać ubrania i firany, ale nie tylko. Jakie jeszcze materiały z powodzeniem czyści się w taki właśnie sposób?

Dla kogo pranie chemiczne?

Ze względu na szeroką ofertę pralni chemicznych, usługi te skierowane są do klientów indywidualnych, jak i np. hoteli czy pensjonatów. W takich miejscach prześcieradła, pościele, wspomniane już firany czy ręczniki muszą być świeże i czyste. Zapewni to ich regularne czyszczenie w pralni chemicznej, gdzie można również z powodzeniem wyeliminować zabrudzenia na tkaninach wykorzystywanych w restauracjach i kawiarniach: obrusach, serwetach i innego rodzaju nakryciach.

Pranie chemiczne przeznaczone jest również dla alergików, którzy muszą dbać o czystość swoich ubrań i materiałów, z których korzystają na co dzień. Dzięki wykorzystaniu właściwych detergentów i nowoczesnych urządzeń, w pralni usuwane są roztocza i alergeny znajdujące się na wymienionych wcześniej tkaninach. W tego typu profesjonalnych punktach prać można nawet dywany czy koce. Wszystko to sprawia, że pranie chemiczne jest rozwiązaniem sprawdzającym się w wielu sytuacjach i dającym możliwość skutecznego odświeżenia każdego niemal typu tkanin – począwszy od delikatnych, kończąc na grubych i trudnych w czyszczeniu we własnym zakresie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas