Artykuł sponsorowany Obsługa prawna podmiotów gospodarczych

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych

Działający współcześnie przedsiębiorcy, niezależnie od wielkości firmy, muszą radzić sobie z bardzo skomplikowaną rzeczywistością gospodarczą. W przypadku problemów natury prawnej i wszelkich nieścisłości, np. na linii pracodawca-pracownik, nieodzowna może okazać się pomoc ze strony doświadczonej kancelarii prawnej, świadczącej tego typu wsparcie. Jakie aspekty obejmują usługi prawne dla firm?

Kiedy korzystać z obsługi prawnej?

Na to pytanie niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a kwestia ta jest do indywidualnego ustalenia przez zarząd danej jednostki gospodarczej. Niestety jak wskazują adwokaci, polskie firmy wciąż zdecydowanie zbyt rzadko konsultują pewne decyzje z prawnikami. Dlatego też czasem muszą mierzyć się z nieprzewidzianymi konsekwencjami swoich posunięć, które wynikają z niewiedzy i nieprzywiązywania wystarczającej wagi do niuansów. Jest to widoczne przede wszystkim w sytuacjach zawiązywania umów z nowymi kontrahentami, gdy o przyszłości relacji mogą zaważyć kruczki prawne, niedostrzegalne przez laików.

Jakie działania obejmuje obsługa prawna podmiotów gospodarczych?

Obsługa prawna dla firm obejmuje takie działania jak:

  • udzielanie porad prawnych,
  • doradztwo w zakresie prawa pracy,
  • przygotowywanie wewnątrzfirmowych statutów i regulaminów,
  • sporządzanie, opiniowanie oraz przygotowywanie umów,
  • reprezentowanie przedsiębiorcy,
  • prowadzenie spraw dotyczących spłaty należności,

Dlaczego warto skorzystać ze stałej obsługi prawnej dla firmy?

Jak przyznaje Tomasz Sulęcki, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Giżycku, jedną z głównych korzyści stałej obsługi prawnej dla firmy jest jej zwiększone bezpieczeństwo. Opiera się ono na znaczącym ograniczeniu ryzyka działalności, przez co przedsiębiorca ma pewność, że działa bezpiecznie i podejmuje najlepsze dla swojego biznesu decyzje. Takie usługi są także zdecydowanie tańsze, bowiem adwokaci najczęściej swoim stałym klientom proponują preferencyjne zasady współpracy. Niewątpliwym atutem jest również sprawna pomoc, bowiem firma może otrzymać poradę prawną szybciej, nawet za pośrednictwem komunikacji telefonicznej lub e-mailowej.

Obsługa prawna podmiotów gospodarczych nie jest współcześnie niczym zaskakującym, nawet w przypadku firm zatrudniających tylko kilku pracowników. Takie usługi są bowiem bardzo pożądane, szczególnie w sytuacji zawierania umów, a także rozwiązywania sporów sądowych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas