Artykuł sponsorowany Negocjacje biznesowe - kiedy należy sięgnąć po pomoc prawną?

Negocjacje biznesowe - kiedy należy sięgnąć po pomoc prawną?

Radcy prawni świadczą szereg usług w różnym zakresie. Do ich obowiązków należy wsparcie podczas negocjacji w biznesie. Ponadto reprezentuje klientów w przedprocesowych negocjacjach ugodowych oraz w postępowaniach przed sądami polubownymi. Postanowienia zawierane w procesie mediacji muszą być zgodne z prawem, czego pilnuje prawnik. Rolą prawnika w tym zakresie jest negocjowanie wszelkich warunków i umów tak, aby zaowocowały satysfakcjonującym kompromisem i co najważniejsze - zadowoleniem klienta. Kiedy warto sięgnąć po pomoc prawną?

Wsparcie prawnika podczas negocjacji handlowych

Wszelkie negocjacje biznesowe wymagają dogłębnej znajomości prawa. Wsparcie radcy prawnego daje zatem pewność, że propozycje, które padną z obu stron, są w pełni możliwe do zrealizowania, a przede wszystkim – zgodne z prawem. Kompetencje prawnika w połączeniu z cechami dobrego negocjatora, przybliżą przedsiębiorcę do ustalenia przychylnych, wspólnych rozwiązań. Radca prawny doskonale spisze się podczas negocjowania korzystniejszych warunków umów, szczególnie w zakresie transakcji handlowych. Nie należy czekać, aż sprawa trafi do sądu, bo wiąże się to z ryzykiem poniesienie sporych kosztów i przedłużeniem całego procesu. Skorzystanie z pomocy prawnika na początku negocjacji skutkuje szybszym osiągnięciem należytego kompromisu i zadowalających rezultatów w zakresie tych negocjacji.

Na czym polega pomoc prawnika podczas negocjacji biznesowych?

Proces negocjacji może mieć wiele etapów, niekoniecznie prostych i zrozumiałych dla przedsiębiorcy. Dzięki współpracy z doświadczonym prawnikiem, takim jak Piotr Skowron, który od lat prowadzi kancelarię w Katowicach, możemy mieć pewność, że cały proces będzie odpowiednio nadzorowany. Radca prawny zajmuje się analizą - nie tylko pod kątem propozycji z obu stron, ale również przyjmuje strategię mediacji. Radca prawny wie, na czym zależy klientowi i kierując się jego dobrem, jest w stanie wynegocjować polubowne warunki oraz sugerować dostępne możliwości. Takie podejście gwarantuje korzyści materialne, ale przede wszystkim dobre imię. W razie sporów między przedsiębiorstwami, rola prawnika tyczy się rozstrzygnięcia sprawy lub wskazaniu korzyści, jakie niesie za sobą mediacja. Radca prawny występuje także w charakterze pełnomocnika i może reprezentować swojego klienta podczas rozmów negocjacyjnych.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas