Materiał Partnera Likwidacja os i szerszeni – jak skutecznie się ich pozbyć?

Likwidacja os i szerszeni – jak skutecznie się ich pozbyć?

Nikomu nie trzeba przypominać, że osy i szerszenie to niebezpieczne owady, które budzą nasz respekt. Zwykle mamy z nimi do czynienia podczas spacerów w parkach czy na łąkach. Mogą pojawić się również na osiedlach mieszkalnych, szczególne gdy w pobliżu uwiły sobie gniazdo. Bywają sytuacje, kiedy osy lub szerszenie założą swoje gniazdo w garażu, na tarasie czy na balkonie. Jak wtedy postępować? Co zrobić, aby się ich pozbyć? Poznaj sprawdzone metody zwalczające osy.

Preparaty owadobójcze zwalczające osy i szerszenie

Mimo iż osy i szerszenie to pożyteczne dla środowiska stworzenia, dla ludzi potrafią być niebezpieczne. Szczególnie, gdy działają w grupie. To właśnie dlatego należy zwalczać siedliska tych owadów, aby nie przedostały się do naszych domów. Wśród najczęściej wymienianych metod radzenia sobie z osami i szerszeniami, są preparaty owadobójcze. Na rynku znajdziesz wiele środków, typu gaśnice, które są produktami gotowymi do użytku. Dzięki nim możemy samodzielnie spryskać powierzchnię, na której cykliczne pojawiają się owady. Środki owadobójcze nadają się do stosowania na zewnątrz, np. na balkon, taras, jak i wewnątrz budynku. Należy jednak wspomnieć, że zwykłe środki owadobójcze prowadzą do śmierci owadów, które z nimi obcują. Czas działania preparatów owadobójczych trwa zwykle do 2 tygodni.

Środki chemiczne nie działają – co robić?

Może się oczywiście zdarzyć, że zastosowane przez nas metody nie okażą się skuteczne, a osy i szerszenie wciąż będą naruszać naszą przestrzeń. W takim wypadku konieczna jest pomoc fachowców. Istnieje wiele firm, czy zakładów zajmujących się profesjonalnym zwalczaniem os i szerszeni. Wezwanie firmy dezynsekcyjnej może okazać się zbawienne. Dzięki specjalistycznym sposobom stosowanym przez firmy, zabiegi dezynsekcyjne są o wiele bardziej skuteczne. Większość tych metod jest bezinwazyjna i nieszkodliwa dla owadów. Dlatego jeżeli zależy Ci na pozbyciu się owadów, a jednocześnie nie chcesz ich zabijać – zgłoś sprawę do zakładu dezynsekcyjnego.

Metody, jakie stosują firmy dezynsekcyjnej

Zwalczanie os i szerszeni przez specjalistów odbywa się zgodnie ustalonymi regułami. Najczęściej stosuje się żelowanie punktowe, które polega na naniesieniu atrakcyjnego dla os preparatu. Ma on za zadanie uszkodzić układ nerwowy owada. Jak dodaje specjalista z Zakładu dezynsekcji Tomasz Groński, inną popularną metodą jest gazowanie, które odbywa się przy użyciu świec dymnych. Pułapki na osy i szerszenie stosowanie są głównie po to, aby monitorować owady i określić ich gatunek.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas