Artykuł sponsorowany Dlaczego zwalczanie pluskiew domowymi sposobami jest nieskuteczne?

Dlaczego zwalczanie pluskiew domowymi sposobami jest nieskuteczne?

Zwalczanie pluskiew polega na zastosowaniu środka owadobójczego oraz dokładnym oczyszczeniu tapicerek i mebli. Usuniecie siedliska domowymi sposobami ze względu na uciążliwość problemu może być nieskuteczne, dlatego zadanie warto zlecić profesjonalistom. Ważne jest szybkie odnalezienie żerowiska i szybkie jego wyeliminowanie, aby pluskwy nie zdążyły rozprzestrzenić się po całym mieszkaniu.

Jak wygląda pluskwa?

Pluskwy to owady o spłaszczonym kształcie odwłoka, zwężającym się ku przodowi. Mają czerwono-brązowe ubarwienie oraz charakterystyczne czułki i włoski na głowie. Bardzo szybko się poruszają i niezwykle sprawnie wspinają się po ścianach i meblach. Pożywieniem pluskiew jest krew organizmów stałocieplnych, najczęściej ludzi. Ich ukąszenie jest bezbolesne i przeważnie żerują w nocy lub tuż przed świtem.

Skąd biorą się pluskwy?

Wbrew powszechnie panującym opiniom pluskwy nie biorą się z brudu. Jak podkreślają specjaliści z Piaseczyńskiego Zakładu Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, pluskwy mają ograniczoną możliwość poruszania się po chropowatych powierzchniach lub w miejscach, w których gromadzi się brud. Zwykle insekty trafiają do domów z używanych mebli lub tekstyliów oraz podróżnych bagaży. Mogą je także przenosić zwierzęta domowe. Występują najczęściej w wąskich szczelinach, zagięciach foteli, listwach przypodłogowych, pod wykładzinami i tapetami, a także w gniazdkach elektrycznych.

Jak zwalczyć pluskwy?

Wyspecjalizowane w zwalczaniu pluskiew firmy często korzystają ze skutecznych i certyfikowanych środków przeznaczonych do profesjonalnego użytku, których nie można kupić w sklepach chemicznych. Miejsca żerowania pluskiew pokrywa się dokładnie środkiem owadobójczym lub gorącą parą. Oprócz metody oprysku środkiem owadobójczym stosowane jest opylanie powierzchni, zamgławianie termiczne oraz odymianie świecami insektycydowymi. Profesjonalne usługi dezynsekcji opierają się także na działaniach mających powstrzymać ponowną inwazję pluskiew. Są to techniki przekraczające możliwości domowe.

Największą trudność w procesie dezynsekcji stanowi odnalezienie gniazda insektów. Z tego względu nie warto próbować zwalczać szkodników na własną rękę, lepiej zaufać ekspertom, którzy z łatwością zlokalizują żerowisko. W ramach profilaktyki należy wyprać i wyczyścić wszystkie przedmioty znajdujące się w pomieszczeniu, zwłaszcza firanki, ubrania, pościele i dziecięce zabawki. Najdokładniej trzeba oczyścić łóżko i materac, ponieważ to tam najczęściej zalegają się insekty.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas