Materiał Partnera 3 powody, dlaczego warto wykonać ozonowanie pomieszczeń

3 powody, dlaczego warto wykonać ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie jest sprawdzoną i wysoce skuteczną metodą eliminacji zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów, skumulowanych na powłokach mebli, urządzeniach, ścianach, podłodze czy suficie. Ozon silnie utlenia powietrze, dając spektakularne rezultaty w postaci odświeżonych, sterylnych wnętrz. W naszym artykule przedstawiamy 3 główne powody, dlaczego warto wykonać profesjonalny zabieg ozonowania w domu lub firmie.

Mikroklimat przyjazny dla zdrowia

Cykliczne przeprowadzanie dezynfekcji ozonem to inwestycja w Twoje zdrowie i dobre samopoczucie – podkreśla Adrian Kurzeja, świadczący usługi z zakresu Ozonowania pomieszczeń na zlecenie klientów indywidualnych oraz biznesowych. W intensywnie użytkowanych wnętrzach, takich jak: biura, gabinety lekarskie, sale zabaw czy domowe sypialnie, z biegiem lat nawarstwiają się szkodliwe dla ludzkiego organizmu skupiska chorobotwórczych wirusów, bakterii, grzybów i pleśni. Znajdują się one wszędzie, na tapicerce foteli, płytach meblowych, karniszach, posadzce, a stały kontakt z nimi naraża Cię na ryzyko podrażnienia, infekcji dróg oddechowych lub uczulenia. Ozon rozbija strukturę drobnoustrojów, pyłów, kurzu i wolnych rodników, tworząc mikroklimat przyjazny dla ludzkiego organizmu.

Przyjemna woń wewnątrz pomieszczeń

Borykasz się z problemem nieprzyjemnych zapachów w domu lub firmie? Przyczyn tego stanu może być wiele, a brzydka woń, unosząca się w powietrzu, bywa następstwem nieszczęśliwych zdarzeń: zalania lub zadymienia, bądź zwykłej, codziennej eksploatacji, w tym: obecności zwierząt, palenia tytoniu lub niedrożnej wentylacji. Gdy we wnętrzach dochodzi do kumulacji drobin kurzu, pary i lotnych związków organicznych, powstają przykre, trudne do usunięcia zapachy, które możesz szybko wyeliminować poprzez ozonowanie, czyli dezodoryzację, uznawaną przez specjalistów z branży dezynfekcji za najskuteczniejszą metodę w walce z nieświeżym powietrzem.

Usuwanie zanieczyszczeń z trudno dostępnych miejsc

Ozonowanie umożliwia dezynfekcję trudno dostępnych miejsc wewnątrz pomieszczeń. W przeciwieństwie do chlorowania czy metod mechanicznych, wymagających bezpośredniego kontaktu człowieka ze skażoną lub zabrudzoną powierzchnią, ozon samoczynnie wnika w każdą szczelinę na wysokości podłoża, ścian i sufitu, silnie reagując z każdą, napotkaną po drodze cząsteczką. W wyniku gwałtownego utleniania ulegają zniszczeniu wszelkie skupiska chorobotwórczych mikroorganizmów, wolnych rodników oraz pyłów, niewidocznych dla ludzkiego oka.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas