Materiał Partnera Kremacja zwłok - co powinieneś o niej wiedzieć?

Kremacja zwłok - co powinieneś o niej wiedzieć?

Mimo że wciąż najpopularniejszym rodzajem pożegnania bliskiej osoby jest tradycyjna forma pogrzebu, to coraz więcej osób wybiera kremację zwłok swoich bliskich. Warto wspomnieć, że bardzo często jest to jedno z życzeń zmarłej osoby. Czym jest kremacja zwłok? Co warto wiedzieć o tej formie pogrzebu? Na czym polega skremowanie zwłok? O tym w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania.

Kremacja - co to?

Kremacja - czyli inaczej ciałopalenie - polega na spopieleniu zwłok. Jest to jeden z rodzajów pochówku, który staje się coraz popularniejszy. Co warto dodać, decydują się na nią różne osoby - niezależnie od wiary, pochodzenia, a także poglądów. Również pogrzeb w obrządku katolickim może być poprzedzony kremacją.

Z usługą kremacji możemy się spotkać w większości domów pogrzebowych. Jednym z nich jest Dom Pogrzebowy Galaxy z Warszawy, który zajmuje się wszelkimi formalnościami związanymi z procesem kremacji (termin kremacji oraz miejsce pochówku prochów).

Jak wygląda proces kremacji?


Podczas procesu kremacji trumnę wraz z ciałem umieszcza się w piecu, gdzie znajduje się gorące powietrze rozgrzane do temperatury nawet 1200 stopni. Spalanie zwłok zajmuje około 3 godzin. Po zakończonym procesie spalania następuje przesypanie prochów do urny, a następnym krokiem jest ich przekazaniem wraz ze świadectwem kremacji.

Jakie są zalety kremacji?

Proces kremacji wyróżnia się wieloma zaletami. Przede wszystkim są to znacznie niższe koszty nagrobku - w porównaniu z tradycyjnym pochówkiem, co wynika z tego, że grób urnowy jest zdecydowanie tańszy, ponieważ jest mniejszy. Inną zaletą tej formy pogrzebu jest to, że to przyjazna metoda środowisku naturalnemu. Zapewne każdy z nas zauważył, że na cmentarz tradycyjnych zaczyna powoli brakować miejsc, natomiast rozkładające się ciała mogą doprowadzić do zanieczyszczeń wód gruntowych. Jeśli chodzi o kremację - nie stanowi ona żadnego zagrożenia dla przyrody.

Wśród zalet kremacji warto również wymienić łatwą dostępność. Obecnie praktycznie każdy zakład pogrzebowy oferuje taką możliwość. Inną zaletą jest to, że możemy wybrać miejsce pochowania urny.

Koszt kremacji zwłok - na co się nastawić?


Koszt kremacji zwłok
jest zazwyczaj niższy niż w przypadku tradycyjnej formy pogrzebu. Oczywiście należy pamiętać, że koszt kremacji w każdym miejscu jest inny, aczkolwiek jest to koszt średnio 600-800 zł. Warto zaznaczyć jeszcze, że czasem do tej kwoty dochodzi opłata, która jest związana z przewozem zwłok z miejsca, gdzie się znajdują do krematorium.

Opracowanie:

Dom Pogrzebowy Galaxy s.c.

Warszawa , Grójecka 38

Podziel się