Artykuł sponsorowany Kiedy można przeprowadzić windykację na koszt dłużnika?

Kiedy można przeprowadzić windykację na koszt dłużnika?

Dnia 8 marca 2013 roku wprowadzona w życie została Ustawa o przeciwdziałaniu nadmiernym opóźnieniom w transakcjach handlowych. Stworzona, aby przeciwdziałać zatorom płatniczym i motywować przedsiębiorców do stosowania terminów zapłaty, umożliwia wierzycielom windykację na koszt dłużników. Na czym polega taki proces i jak najlepiej go przeprowadzić?

Odzyskiwanie wierzytelności, czyli częsty problem przedsiębiorców

Pomimo obowiązujących zasad i stosownych przepisów prawa wielu przedsiębiorców nie spłaca swoich długów. To prowadzi zaś do sytuacji, w których inni przedsiębiorcy będący wierzycielami zmuszeni są dochodzić swoich roszczeń. A to nierzadko bywa trudne. Obecne przepisy prawa, dają możliwość obciążania dłużników nie tylko odsetkami ustawowymi i umownymi, ale i kosztami windykacji.

Kiedy wierzyciel może obciążyć dłużnika kosztami windykacji?

Windykacja na koszt dłużnika możliwa jest dla wierzytelności powstałych po dniu 27 kwietnia 2013 roku. Z tego prawa mogą skorzystać przedsiębiorcy w związku z terminami zapłaty w transakcjach handlowych zawieranych w ramach wykonywanej działalności i rozumianych jako umowy, których przedmiotem jest odpłatna dostawa towaru lub odpłatne świadczenie usługi pomiędzy przedsiębiorcami w myśl wyżej wymienionej ustawy i zgodnie z jej artykułem 10.

Szybkie i skuteczne odzyskiwanie długów przez biuro windykacji bezpośredniej

Proces windykacji wymaga dobrej znajomości przepisów, czasu i sporego zaangażowania. Z tego powodu warto powierzyć to zadanie specjalistom z biura windykacji bezpośredniej takiego jak na przykład BWB SENSO. Takie rozwiązanie pozwala przedsiębiorcy na odzyskanie całego długu bez kontaktu z dłużnikiem i skupienie się na sprawach związanych z prowadzeniem działalności przy jednoczesnym zachowaniu płynności finansowej.

Wybór firmy windykacyjnej tego typu oprócz skuteczności gwarantuje także oszczędność czasu. Biuro windykacji bezpośredniej, w przeciwieństwie do firm telewindykacyjnych, działa w terenie. Dzięki temu wykonywane przez windykatorów czynności takie jak między innymi obserwacja sytuacji finansowej dłużnika czy profesjonalne negocjacje przynoszą oczekiwany rezultat w dużo krótszym czasie. Doświadczeni fachowcy zawsze dokonują wyboru właściwych narzędzi windykacyjnych, a w razie potrzeby dostosowują je do aktualnej sytuacji dłużnika. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas