Artykuł sponsorowany Postępowanie egzekucyjne z Komornikiem Sądowym Danielem Wasiakiem

Postępowanie egzekucyjne z Komornikiem Sądowym Danielem Wasiakiem

Dla wielu osób komornik to ostatnia deska ratunku w sytuacji, w których dłużnik nie ma zamiaru oddać pieniędzy wierzycielowi. Wielu z nich zastanawia się jednak, jakie działania może podjąć osoba uprawniona i jakie jest ich znaczenie dla całej sprawy. Mieszkańcy Garwolina i okolic mogą skorzystać z pomocy Kancelarii Komorniczej Danela Wasiaka. Jakie działania może on podjąć i jak przygotować się do spotkania z komornikiem?

Jak może pomóc Ci komornik?

Pomoc komornika kojarzy się przede wszystkim z egzekucją należności. Warto jednak nieco zgłębić ten temat i dowiedzieć się, jakie działania mogą okazać się skutecznym sposobem na odzyskanie długu. Przede wszystkim należy podkreślić, że każde postępowanie komornicze zaczyna się od uzyskania tytułu wykonawczego, na przykład wyroku sądu. Dopiero z takim dokumentem można udać się do kancelarii i dopiero wówczas jest możliwe rozpoczęcie jakichkolwiek działań egzekucyjnych. W pierwszej kolejności komornik wysyła do dłużnika wezwanie do zapłaty. Dopiero później możliwe jest wprowadzenie bardziej radykalnych działań, takich jak zajęcie wynagrodzenia czy konta bankowego, a także zlicytowania majątku, na przykład mieszkania, działki czy też samochodu.

Dlaczego warto zaufać komornikowi? Przede wszystkim dlatego, że jest to funkcjonariusz publiczny, który zawsze działa z obowiązującymi przepisami prawa. Pomoc komornika jest nieoceniona również dlatego, że to osoba uprawniona, która dostęp do nowoczesnego wsparcia, takiego jak różnorodne systemy informatyczne, dzięki którym możliwe jest szybkie ustalenie tego, jak duży jest majątek dłużnika. Dzięki temu wierzyciel może być pewien, że komornik zajmie się ściągnięciem należności, a on nie będzie musiał martwić się o to, że pieniądze, które mu się nalezą, przepadną już na zawsze. Osoby, które mają problem ze ściągnięciem długu, powinny dowiedzieć się, jak mają przygotować się do wizyty u komornika.

Jak przygotować się na spotkanie z komornikiem?

Tak naprawdę pierwsze spotkanie z komornikiem nie wymaga specjalnych przygotowań. Wierzyciele muszą pamiętać przede wszystkim o zabraniu ze sobą tytułu wykonawczego, który będzie postawą do wszczęcia postępowania egzekucyjnego. Całą resztą zajmie się już komornik. Jak już zostało wspomniane, mieszkańcy Garwolina mogą udać się do Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym W Garwolinie Daniela Wasiaka. Co więcej, do tego specjalisty mogą wybrać się również osoby z okolic, a więc miast Łaskarzew, Pilawa i Żelechów oraz gmin Borowie, Garwolin, Górzno, Łaskarzew, Maciejowice, Miastków Kościelny, Osieck, Parysów, Pilawa, Sobienie- Jeziory, Sobolew, Trojanów, Wilga i Żelechów.

Opracowanie:

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas