Materiał Partnera Jakie wnętrza powinny być regularnie ozonowane?

Jakie wnętrza powinny być regularnie ozonowane?

Ozonowanie to proces, dzięki któremu można w szybki i skuteczny sposób usunąć chorobotwórcze bakterie, wirusy, grzyby i inne zarodniki, niewidoczne gołym okiem. Ponadto umożliwia pozbycie się nieprzyjemnych zapachów! Najczęściej ozonuje się samochody, ale nie tylko! Obecnie coraz więcej właścicieli gabinetów lekarskich i miejsc użyteczności publicznej decyduje się na ten krok. Dlaczego? Tego dowiesz się w dalszej części artykułu!

Ozonowanie samochodu

Regularne serwisowanie klimatyzacji samochodowej zapewnia bezpieczeństwo użytkowania oraz redukuje rozmnażanie się w jej wnętrzu zarazków. Jednak oprócz tej czynności nie powinniśmy zapominać o ozonowaniu wnętrza samochodu. Jest to tania usługa, a korzyści, jakie przyniesie, są imponujące! Wśród nich znajdziemy:

  • dezynfekcję powietrza we wnętrzu samochodu – będzie ono wolne od różnego rodzaju bakterii, wirusów, grzybów, pleśni;
  • usunięcie nieprzyjemnych zapachów – tapicerka samochodowa, która uległa zawilgoceniu może wytwarzać przykry zapach, który skutecznie usunie ozonowanie;
  • wyeliminowanie pyłków;
  • oczyszczenie wnętrza samochodu z resztek środków chemicznych.

Ozonowanie wnętrza samochodu wykonuje się poprzez umieszczenie niewielkiego urządzenia (ozonatora) w kabinie. Zabieg ten trwa maksymalnie godzinę (zazwyczaj 30 minut), a po jego zakończeniu wystarczy odczekać kilka minut i możesz normalnie eksploatować swój pojazd! Warunkiem jest zastosowanie nowoczesnych, wysokiej jakości generatorów, jakie znajdziesz między innymi w ofercie firmy PKU Paweł Kamiński.

Jakie jeszcze wnętrza warto ozonować?

Poza ozonowaniem samochodu warto zastosować ozonatory w gabinetach lekarskich, przychodniach medycznych i salonach kosmetycznych. To tam obecnych jest mnóstwo drobnoustrojów wywołujących infekcje. Dzięki ozonowaniu powietrza możliwe jest pozbycie się zarazków nawet z trudno dostępnych miejsc!

Studia tatuażu i gabinety podologiczne to kolejne pomieszczenia, w których dezynfekcja i sterylność odgrywają istotną rolę, zwłaszcza że istnieje ryzyko kontaktu z krwią! Tlenek azotu usunie zarazki ze sprzętów i innych często używanych powierzchni.

Miejsca użyteczności publicznej, w których przyjmowani są goście, także muszą być nieskazitelnie czyste. W związku z tym ozonowanie hoteli i restauracji jest niezbędne! Tylko w dokładnie zdezynfekowanych obiektach goście mogą czuć się bezpiecznie, nie obawiając się ryzyka zakażenia wirusem HSV, HPV, HIV oraz wieloma innymi niebezpiecznymi chorobami!

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas