Materiał Partnera Usługi DDD, czyli sprawdzony sposób na niechcianych lokatorów

Usługi DDD, czyli sprawdzony sposób na niechcianych lokatorów

Utrzymywanie należytej czystości jest ważne nie tylko ze względów estetycznych, ale i higienicznych. Gryzonie, insekty, szkodliwe mikroorganizmy czyhają na nasze zdrowie i jeśli dopuścimy je do naszych mieszkań, sklepów, lokali gastronomicznych czy biur narażamy siebie oraz innych na niebezpieczeństwo zarażenia patogenami chorobotwórczymi. Dlatego konieczne jest korzystanie z usług firm z branży DDD. Czym się zajmują? Sprawdźmy!

Czym się różnią od siebie poszczególne usługi DDD?

Pomieszczenia bezpieczne dla zdrowia człowieka to takie, które pozbawione są bakterii, grzybów oraz szkodników w różnej postaci. Przed wieloma zagrożeniami dla zdrowia nie uchroni nas nawet regularne sprzątanie i wtedy potrzebna jest pomoc fachowców z firm oferujących tak zwane „usługi DDD”, czyli zajmujących się dezynfekcją, deratyzacją i dezynsekcją. Profesjonalne oczyszczanie budynków i pomieszczeń odbywa się w ściśle określonych warunkach, przez wyspecjalizowane osoby oraz przy użyciu środków chemicznych lub biologicznych. Dzięki temu możliwe jest skuteczna walka ze szkodnikami oraz bakteriami i wirusami.

  • Dezynfekcja – polega na usuwaniu mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie czy grzyby; zabieg ten obejmuje najczęściej wszystkie powierzchnie płaskie, a w przypadku szpitali dezynfekowane są całe oddziały wraz ze sprzętem medycznym.
  • Dezynsekcja – skupia się na walce ze szkodnikami w postaci insektów takich jak mrówki, karaluchy, osy i szerszenie, a także moli.
  • Deratyzacja – inaczej odszczurzanie zajmuje się tępieniem wszelkiego rodzaju gryzoni; w domach to najczęściej myszy, w obiektach użytkowych szczury, a na terenach zielonych krety.
  • Dezodoryzacja – to usuwanie nieprzyjemnych zapachów z pomieszczeń.

Metody walki ze szkodnikami oaz mikroorganizmami dopasowywane są do rodzaju obiektów, a także organizmów, które zaatakowały go. Dobranie odpowiednich środków do zwalczania zagrożenia jest niezwykle istotne – źle dobrane mogą okazać się zwyczajnie nieskuteczne, dlatego zadanie to należy powierzyć fachowcom. Wiedza, doświadczenie oraz odpowiednie zasoby (sprzętowe oraz ludzkie) dostarczane przez firmy jak DDD-pomoc to jedyna gwarancja poprawieni przeprowadzonej dezynfekcji, deratyzacji oraz dezynsekcji.

Dlaczego zwalczanie szkodników i dezynfekcja są ważne?

Podejmowanie działań mających na celu usunięcie z użytkowanych pomieszczeń niepożądanych czynników, jak bakterie, gryzonie czy insekty jest niezwykle istotne dla zdrowia publicznego. W myśl zasady „lep pije zapobiegać, niż leczyć” warto korzystać z usług DDD regularnie, dzięki czemu ryzyko pojawienia się szczurów czy też łatających insektów jest zminimalizowane.

Pozbycie się szkodników z budynków użyteczności publicznej, biur, magazynów czy zakładów produkcyjnych jest kluczowe dla utrzymania bezpieczeństwa sanitarnego. Deratyzacja to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie wielu zagrożeń biologicznych, w końcu to szczury roznoszą choroby, a także niszczą sprzęty oraz jedzenie. Ponadto panoszące się szkodniki skutecznie psują reputację firmy – nikt nie będzie chciał przyjść do restauracji, w której urzędują szczury. Na szczęście w Polsce deratyzacja jest obowiązkowa i jest przeprowadzana regularnie  wiosną, latem i jesienią we wszystkich miastach. 

Wszelkiego rodzaju insekty to równie nieproszeni goście, co szczury. Karaluchy, prosaki, mole, czy muchy są utrapieniem ze względu na swoją uciążliwość oraz fakt, że roznoszą chorobotwórcze patogeny. Firmy oferujące usługi DDD zajmują się również innymi czynnościami powiązanymi z ogólnie pojętą czystością – osuszanie budynków, zwalczanie pleśni oraz alergenów to kilka z nich.

Dezynfekcja, a zagrożenie epidemiologiczne

Obecnie działanie firm pokroju DDD-pomoc są wyjątkowo istotne w związku z panującą pandemią wirusa Covid-19. Regularna dezynfekcja pomaga ograniczać ryzyko rozprzestrzeniania się zakażeń, dzięki niszczeniu patogennych mikroorganizmów. Dezynfekcji poddaje się wszystkie pomieszczenia, które są użytkowane przez wiele osób, czyli biura, magazyny i hale produkcyjne, a także budynki użyteczności publicznej w tym obiekty medyczne.

Opracowanie:

DDD-Pomoc

Gdańsk , Heweliusza 11 lok. 819

Podziel się