Artykuł sponsorowany Jakie parametry mogą mieć duży wpływ na ostateczną wartość nieruchomości?

Jakie parametry mogą mieć duży wpływ na ostateczną wartość nieruchomości?

Jeżeli chcemy oszacować wartość nieruchomości, zapewne mamy w tym jakiś cel – wzięcie kredytu, ubezpieczenie nieruchomości czy też wystawienie jej na sprzedaż po odpowiedniej cenie. Samodzielne oszacowanie wartości jest często niewystarczające i koniecznością jest zainwestowanie w usługi rzeczoznawcy, który weźmie pod uwagę wszystkie istotne parametry, które mają wpływ na wartość obiektu. Jakie czynniki mają znaczenie podczas wyceny?

Istota wykonania wyceny nieruchomości

Istnieje kilka powodów, przez które wykonanie wyceny jest nie tylko wskazane, ale także konieczne. Wycena nieruchomości powinna być przeprowadzona przez rzetelnego rzeczoznawcę w kilku przypadkach. Przede wszystkim wycenę nieruchomości zlecają właściciele obiektu wystawionego na sprzedaż. Wycena nieruchomości pozwala bowiem dokładnie poznać jej wartość, dzięki czemu ani nie zaniżymy, ani też nie zawyżamy kwoty za dany budynek. Wycena nieruchomości jest również rzeczą konieczną w przypadku, gdy chcemy wziąć kredyt hipoteczny. Wycena stanowi bowiem realną wartość nieruchomości, a także gwarantuje, że bank ma zabezpieczenie w odpowiednio wysokiej kwocie. Wartość nieruchomości jest przydatna podczas ubezpieczania nieruchomości. Wówczas ubezpieczyciel może oszacować dokładną kwotę, na jaką nasz majątek będzie zabezpieczony.Parametry wpływające na wycenę obiektu

Istnieje kilka parametrów, które znacząco wpływają na wartość nieruchomości. Rzeczoznawca podczas wyceny bierze pod uwagę każdy z nich. Najważniejsze parametry to te odnoszące się bezpośrednio do budynku. Rzeczoznawca sprawdza rok budowy budynku, jego metraż, ilość kondygnacji, a także stan techniczny, ponieważ te elementy pozwalają najdokładniej ocenić jego wartość. Jednak na cenę wpływ ma również lokalizacja. Jeżeli budynek jest w atrakcyjnym miejscu, a dodatkowo jest dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta, właściciel może liczyć na wyższą cenę. Na wartość ma wpływ także stan prawny, ponieważ nieruchomości z aktem własności są uważane za bardziej atrakcyjne, niż te obciążone hipoteką. Rzeczoznawca bierze pod uwagę także aktualną sytuację ekonomiczną i rynkową w Polsce.

Znaczenie pomocy rzeczoznawcy

Pomoc rzeczoznawcy jest  niezbędna, jeżeli zależy nam na dokładnej i rzetelnie wykonanej wycenie. Warto jednak zaufać sprawdzonej firmie, takiej jak Asuma Rzeczoznawca majątkowy, wycena nieruchomości, biegły sądowy Marta Wojciechowska. Rzeczoznawca pracujący w biurze specjalizuje się w świadczeniu szeroko pojętych usług z zakresu wyceny nieruchomości. Duża wiedza, doświadczenie, a także posiadanie niezbędnych uprawnień państwowych są gwarancją, że każda usługa zostanie przeprowadzona z najwyższą dokładnością i rzetelnością. Z usług firmy korzystają zarówno osoby prywatne, jak i przedsiębiorcy, którzy oczekują najwyższej jakości usług. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas