Materiał Partnera Jakie usługi wykonuje biuro szacunkowe?

Jakie usługi wykonuje biuro szacunkowe?

Nieruchomości to inwestycja na długie lata. Jeśli tylko kogoś stać na taką inwestycję, to najlepszy sposób na zabezpieczenie swojej przyszłości. Jednak przed zakupem należy wykonać wycenę danej nieruchomości, żeby zweryfikować czy rzeczywiście jest tyle warta, na ile wycenia ją obecny właściciel. Najlepiej, żeby takiej wyceny dokonał pracownik biura szacowania nieruchomości.

W jakim celu robi się wycenę nieruchomości

Rynek nieruchomości bardzo szybko się zmienia. Dynamika zmian jest warunkowana głównie przez popyt i podaż na tym rynku. Jeśli jest mniej nieruchomości na sprzedaż niż chętnych do ich kupna, to wtedy ich cena zdecydowanie rośnie. Jeśli mieszkań jest więcej niż osób, które chcą je kupować, wtedy ich ceny rynkowe spadają. Osoby, które aktywnie działają w branży nieruchomości, muszą znać wyceny obiektów, dla których przygotowują transakcje sprzedaży. Wyceny nieruchomości są konieczne również w przypadku starań o kredyt lub inny sposób finansowania zewnętrznego. Do sprawozdań finansowych, ubezpieczeń, postępowań sądowych oraz w wielu innych przypadkach, konieczne jest przeprowadzenie wyceny nieruchomości. Ze względu na różnorodne sytuacje i wymagania prawne wycena nieruchomości musi być przeprowadzana przez specjalistów w tej dziedzinie. Biuro Szacowania Nieruchomości Czyżewska Teresa oferuje profesjonalne wyceny nieruchomości. W ofercie biura znajdują się wyceny:

  • lokali użytkowych, takich jak domy i mieszkania,
  • gruntów niezabudowanych,
  • gospodarstw rolnych,
  • nieruchomości komercyjnych, takich jak biura, magazyny, powierzchnie handlowe,
  • nieruchomości zabudowanych, takich jak domy, budynki mieszkalne i gospodarcze,
  • oraz indywidualne wyceny wykonywane na prośbę klienta.

Biuro szacunkowe pracuje zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i opiniami ekspertów, orzeczników.

Czym zajmuje się rzeczoznawca?

Zmiany zachodzące na rynku nieruchomości oraz w gospodarce są bardzo dynamiczne. Zmieniają się również zachowania klientów i sposoby wykorzystania nieruchomości. Branża obracająca nieruchomościami ma obecnie duże wsparcie techniczne i technologiczne, co powoduje, że realizacja wycen nieruchomości przebiega znacznie szybciej i dokładniej. Rzeczoznawcy, którzy wykonują wyceny nieruchomości, muszą nieustannie dostosowywać swoją ofertę do warunków panujących na rynku. Obecnie rzeczoznawca majątkowy nie dostarcza już tylko raportu z wyceny, czyli operatu szacunkowego. Musi on także być doradcą i ekspertem, który ma ogólny obraz związany z inwestycjami nieruchomości. Jednak, aby być kompetentny w swoich działaniach, musi on posiadać wsparcie zespołu, z którym będzie pozostawał w stałej współpracy i w którym będą pracować osoby mające wiedzę i kompetencje związane z obsługą nieruchomości.

Opracowanie:

Biuro Szacowania Nieruchomości Czyżewska Teresa

Wojciechów-Kolonia Piąta 53

  • tel. 501 726 025

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas